Про це пише Інститут вивчення війни (ISW), повідомляє Рубрика.
російська військово-морська база в Тартусі забезпечувала логістичну підтримку для операцій кремля на Африканському континенті.
Аналітики Інституту вивчення війни стверджують, що її втрата порушить :
Особливо це торкнеться операцій у Лівії та країнах Африки на південь від Сахари, де російська федерація прагне зберегти свій вплив.
Намагаючись компенсувати втрати, кремль може посилити присутність у Лівії чи Судані, але відсутність офіційних угод з цими країнами та слабка інфраструктура ускладнюють такі плани.
"Росія використовувала Сирію як плацдарм для підтримки своєї присутності в Африці. Втрата цього опорного пункту матиме руйнівний ефект на її операції в Лівії та регіоні Сахеля", – зазначають фахівці ISW.
Аналітики кажуть, що падіння сирійського режиму Башара Асада стане додатковим викликом для російської стратегії.
"Крах режиму Асада і нездатність Росії його зберегти завдасть значної шкоди глобальному іміджу Росії як надійного союзника, а також поставить під питання її вплив на африканських авторитарних режимів, яких Росія прагне підтримувати, і її ширшу геополітичну мету – позиціонувати себе як глобальну наддержаву", – йдеться у повідомлені.
Аналітики нагадують, що росія втрутилася в сирійське питання у 2015 році, щоб захистити режим Асада після того, як у 2011 році розпочалися масові протести у рамках більш масштабного руху "Арабська весна". Це як результат, спровокувало громадянську війну в Сирії і погрожувало змістити Асада.
Проте нездатність чи рішення росії не зміцнювати режим Асада в умовах швидкого наступу сирійської опозиції по всій країні – також підірве авторитет росії як надійного та ефективного безпекового партнера у всьому світі. Як результат, це негативно позначиться на здатності Путіна заручитися підтримкою в усьому світі для багатополярного світу, який він бажає створити.
"Швидкий крах режиму Асада в Сирії – режиму, який Кремль допомагав підтримувати з 2015 року – є стратегічною політичною поразкою Москви і кинув Кремль у кризу, оскільки він прагне зберегти свою стратегічну військову базу в Сирії", – йдеться у звіті.
Ключові висновки:
Зазначимо, що режим Асада утримував владу в Сирії протягом 24 років і зазнав краху після того, як 12-денний наступ повстанців на чолі з ісламістським бойовим угрупованням "Хаят Тахрір аш-Шам", або "Організація звільнення Леванту" 8 грудня завершився захопленням Дамаска – столиці країни.
Російські державні агентства "ТАСС" і "РИА Новости" повідомили, що повалений президент Сирії Башар Асад зі своєю сім'єю перебувають у Москві, Росія надала їм притулок.
Від початку повномасштабного російського вторгнення до Литви для реставрації були переміщені понад 1500 культурних та… Читати більше
Американський інтерв'юер Лекс Фрідман повідомив, що записав понад 3-годинний подкаст із президентом Володимиром Зеленським. Глава… Читати більше
Олена Зеленська презентувала онлайн-бібліотеку, яка допомагає читачам із порушеннями зору вибирати книжки, доступні шрифтом Брайля.… Читати більше
Жителька Волині Людмила Костюк, яка мобілізувалася до Збройних сил України разом зі своїм котом, уже… Читати більше
Підліток Вадим Добровольський розробив систему, яка за допомогою штучного інтелекту дозволяє БпЛА перемикатися на іншу… Читати більше
На тимчасово захоплених територіях (ТОТ) України російські окупанти запускають чат-бот для проведення майбутніх незаконних виборів.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.