Фото: Риа Новости
Про це пише Інститут вивчення війни (ISW), повідомляє Рубрика.
російська військово-морська база в Тартусі забезпечувала логістичну підтримку для операцій кремля на Африканському континенті.
Аналітики Інституту вивчення війни стверджують, що її втрата порушить :
Особливо це торкнеться операцій у Лівії та країнах Африки на південь від Сахари, де російська федерація прагне зберегти свій вплив.
Намагаючись компенсувати втрати, кремль може посилити присутність у Лівії чи Судані, але відсутність офіційних угод з цими країнами та слабка інфраструктура ускладнюють такі плани.
"Росія використовувала Сирію як плацдарм для підтримки своєї присутності в Африці. Втрата цього опорного пункту матиме руйнівний ефект на її операції в Лівії та регіоні Сахеля", – зазначають фахівці ISW.
Аналітики кажуть, що падіння сирійського режиму Башара Асада стане додатковим викликом для російської стратегії.
"Крах режиму Асада і нездатність Росії його зберегти завдасть значної шкоди глобальному іміджу Росії як надійного союзника, а також поставить під питання її вплив на африканських авторитарних режимів, яких Росія прагне підтримувати, і її ширшу геополітичну мету – позиціонувати себе як глобальну наддержаву", – йдеться у повідомлені.
Аналітики нагадують, що росія втрутилася в сирійське питання у 2015 році, щоб захистити режим Асада після того, як у 2011 році розпочалися масові протести у рамках більш масштабного руху "Арабська весна". Це як результат, спровокувало громадянську війну в Сирії і погрожувало змістити Асада.
Проте нездатність чи рішення росії не зміцнювати режим Асада в умовах швидкого наступу сирійської опозиції по всій країні – також підірве авторитет росії як надійного та ефективного безпекового партнера у всьому світі. Як результат, це негативно позначиться на здатності Путіна заручитися підтримкою в усьому світі для багатополярного світу, який він бажає створити.
"Швидкий крах режиму Асада в Сирії – режиму, який Кремль допомагав підтримувати з 2015 року – є стратегічною політичною поразкою Москви і кинув Кремль у кризу, оскільки він прагне зберегти свою стратегічну військову базу в Сирії", – йдеться у звіті.
Ключові висновки:
Зазначимо, що режим Асада утримував владу в Сирії протягом 24 років і зазнав краху після того, як 12-денний наступ повстанців на чолі з ісламістським бойовим угрупованням "Хаят Тахрір аш-Шам", або "Організація звільнення Леванту" 8 грудня завершився захопленням Дамаска – столиці країни.
Російські державні агентства "ТАСС" і "РИА Новости" повідомили, що повалений президент Сирії Башар Асад зі своєю сім'єю перебувають у Москві, Росія надала їм притулок.
Служба безпеки України викрила та затримала високопоставленого офіцера, який працював на російські спецслужби. Особисто керував… Читати більше
12 лютого Верховна Рада проголосувала за урядову постанову, в якій пропонують зробити річницю повномасштабного російського… Читати більше
Починаючи з 1991 року, коли Україна здобула незалежність, кількість її населення через міграцію та війну… Читати більше
У місті Запоріжжя відкрилася ще одна підземна школа, в якій зможуть навчатися близько тисячі дітей.… Читати більше
На змаганнях "Ігри Нескорених", як проходять у Канаді, національна збірна України виборола перші нагороди. Про… Читати більше
12 лютого у Брюсселі до штаб-квартири Північноатлантичного Альянсу прибув глава Пентагону Піт Гегсет. Він виступив… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.