Про це повідомляє Yonhap та Financial Times, передає Рубрика.
Про те що прокуратура Південної Кореї порушила кримінальну справу проти президента Юн Сок Йоля за звинуваченням у державній зраді повідомив у неділю, 8 грудня, керівник спеціальної групи з розслідування обставин оголошення Юном минулого тижня воєнного стану Пак Се Хьон.
"Порушення справи і надання статусу підозрюваного відповідає процедурі розслідування на підставі численних заяв зі звинуваченнями у скоєнні злочину", – сказав Пак.
Він уточнив, що прокурори проводять розслідування за підозрою Юна у державній зраді та зловживанні владою.
Корейські ЗМІ повідомляють, що у неділю правоохоронці заарештували колишнього міністра оборони Кім Йон Хьона у межах розслідування за звинуваченням його у державній зраді та спробі заколоту.
Кіма помістили в ізолятор у Сеулі, в його офіційній резиденції та офісі поліція провела обшуки.
Зокрема, було заявлено, що "президент Юн не буде залучений до управління державними справами, включаючи дипломатію, ще до його відставки".
"Уряд зробить усе можливе, щоб зберегти довіру наших союзників. Найважливіше, що схвалення урядового бюджетного плану та супутніх законопроектів є ключовим для нормального функціонування країни", – заявив прем'єр-міністр Хан.
Спроба імпічменту президента провалилась у суботу ввечері, коли члени партії "Сила народу» бойкотували голосування у Національній асамблеї (парламенті). Опозиційні партії пообіцяли щотижня подавати клопотання про імпічмент, доки Юн не піде у відставку або не буде усунутий від влади.
Лідер "Сили народу" Хан Дон Хун заявив у цьому зв'язку, що її лідери "домагатимуться впорядкованої відставки Юна", щоб "мінімізувати плутанину і потрясіння2 в країні.
"Юн Сок Йоль, головний винуватець державного перевороту та військового заколоту, має негайно піти у відставку добровільно або шляхом оголошення імпічменту.
Наступної суботи, 14 грудня, "Демократична партія" від імені народу оголосить Юну імпічмент", – сказав Лі.
Для голосування щодо імпічменту президента опозиція, яка має більшість у Національних зборах (парламенті), планує щотижня оголошувати позачергові сесії, щоб обійти законодавчу вимогу про недопущення повторного розгляду того самого законопроєкту під час однієї сесії.
Лі також звинуватив лідера правлячої партії "Сила народу" Хан Дон Хуна та прем'єр-міністра Хан Док Су у знищенні конституційного порядку за їхні наміри спільно здійснювати повноваження президента з управління державними справами, щоб запобігти хаосу через дострокову відставку Юна та провести її упорядковано.
"Лідер правлячої партії та прем'єр-міністр знову руйнують конституційний порядок. Це той самий державний переворот, але під новою маскою", – заявив політик.
Він повторив вимогу опозиції про негайний арешт та розслідування щодо Юна за його спробу оголосити воєнний стан у країні.
Спікер південнокорейського парламенту У Вон Шик також назвав явним порушенням Конституції намір прем'єр-міністра і правлячої партії спільно виконувати президентські повноваження.
"Наділення президентською владою йде від народу, і такий процес має відповідати Конституції та принципу народного суверенітету", – сказав У на екстреній пресконференції в парламенті.
Він додав:
"Імпічмент – це єдиний юридичний шлях дострокового призупинення повноважень президента, і Конституція визначає порядок здійснення цього процесу у випадку, якщо президент не може виконувати свої функції".
Що передувало
3 грудня президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив, що у країні ввели воєнний стан. Він звинуватив опозицію в «антидержавній діяльності, що передбачає повстання».
Після цього в країні заборонили будь-яку політичну діяльність, протести, а під контролем влади опинилися усі ЗМІ. Окрім того, будівлю парламенту заблокували, там перебували військові.
Ще до впровадження воєнного стану опозиційна Демократична партія подала в парламентський бюджетний комітет скорочений проєкт бюджету та подала подання про імпічмент державному аудитору та головному прокурору.
Проте спікер Національної асамблеї Ву Вон Сік скликав екстрене пленарне засідання через кілька годин після того, як президент оголосив воєнний стан. Депутати парламенту Південної Кореї ухвалили постанову, якою вимагають скасувати воєнний стан.
А вже 4 грудня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль вранці за місцевим часом офіційно скасував надзвичайний воєнний стан, оскільки Національна асамблея не підтримала цього рішення. А опозиційні партії Південної Кореї подали до Національних зборів, парламенту країни, звернення про імпічмент президента Юн Сок Йоля після його спроби оголосити в країні воєнний стан.
Російська федерація останнього тижня завдала по Україні сотні авіаударів. Країна потребує посилення протиповітряної оборони, яку… Читати більше
У місті Буча почало роботу соціальне підприємство "Екостаниця друку", яке поєднує надання поліграфічних послуг з… Читати більше
У Донецькій області українські Збройні сили завдали удару по командному пункту російської федерації, який розташовувався… Читати більше
Держава-агресор російська федерація продовжує транспортувати озброєння та військову техніку з території Сирії до Лівії, використовуючи… Читати більше
У районі станції "Академік Вернадський" на острові Галіндез уже народилися близько тисячі пташенят субантарктичних пінгвінів.… Читати більше
У Сполучених Штатах Америки ухвалили рішення про продовження статусу тимчасового захисту (Temporary Protected Status, TPS)… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.