Про це повідомляє "Опендатабот", передає Рубрика.
Цього року до реєстру додалося близько 3,5 тис. волонтерів. Щомісяця офіційний перелік зростав у середньому на 310 людей:
А найбільший приріст нових волонтерів цьогоріч стався у Рівненській та Запорізькій областях: аж у 1,8 раза в обох регіонах.
Утім допомагають армії та проводять збори не лише офіційно зареєстровані волонтери, але й пересічні люди, зокрема, збираючи кошти на банки в monobank.
Так, цьогоріч 115 тисяч людей щомісяця відкривають волонтерські банки. До порівняння, торік збори відкривало в 1,3 раза менше людей – близько 85 тисяч.
Збори на банку для зручності можуть проводити як волонтери, так й самі військові – наразі виділити чітку категорію власників банок неможливо, наголошують аналітики.
Зазначається, що українці стали частіше донатити саме на банки, аніж великим фондам та благодійним організаціям.
До порівняння, три найбільших фонди країни: Фонд Притули, "Повернись живим" та United24 – за весь минулий рік зібрали близько 19 млрд грн.
Близько 2 млн людей щомісяця скидаються на банку – у порівнянні до перших місяців повномасштабної війни кількість добродіїв виросла у 15 разів. Побільшало й донатів: 8,8 млн транзакцій на місяць проти 1 млн транзакцій на місяць у 2023-му.
Порівняно з першим роком повномасштабної війни середня сума донату збільшилася у 1,6 раза: зі 250 грн до 410 грн.
Відповідно, росте й загальна сума зібраних коштів: за неповний поточний рік вже зібрано на банки майже 40 млрд грн. Це у 1,4 раза більше, аніж за весь минулий рік, та майже у 5 разів більше, аніж у 2022-му.
Як повідомлялося, упродовж 2023 року українці задонатили через monobank 27,4 млрд грн, що майже втричі більше, ніж торік. Кількість донорів також зросла – до 5,4 млн, у 2022 році таких людей було 3 млн.
Водночас великі волонтерські фонди у 2024 році фіксують суттєве зниження пожертв на підтримку військових, що свідчить про поступове вичерпання готовності українців фінансувати оборону.
Крім того, цього року Україна опустилася на сьоме місце у світовому рейтингу благодійності. У 2023 році українці обіймали другу позицію.
Загалом для допомоги українським військовим з початку повномасштабної російської агресії до зборів через платформу Monobank долучилися понад 10 мільйонів людей, а саме 10 432 160 учасників.
Також українські агенції ініціювали створення двох нових кириличних шрифтів — Taktika Sans та TwidGrotesk. Це частина ініціативи з підтримки процесу дерусифікації, оскільки багато шрифтів, які раніше використовувалися в Україні, були створені російськими дизайнерами.
За внесок від 500 гривень користувачі отримають лінк на завантаження шрифту. Кошти будуть спрямовані до фонду "Порт Франківськ", який підтримує постачання необхідного обладнання до фронту. Інша частина — до фонду "Вовків Да Вінчі", який підтримує однойменну військову бригаду.
Окрім того, Анатолій Берчанов з Харкова разом з однодумцями та за сприяння компанії N-iX, розробив застосунок Donatta для донатів в формі гри українським захисникам.
А творче об'єднання МУР під час другої хвилі всеукраїнського туру провело 25 вистав, присвячених розстріляному відродженню, та зібрало значну суму на потреби Збройних сил України.
Кіпр до кінця 2025 року планує вирішити усі технічні питання, необхідні для приєднання до Шенгенської… Читати більше
У 2024 році пасажири «Укрзалізниці» 17 218 разів зверталися до залізничників із проханням знайти речі, загублені в поїздах… Читати більше
Навчальна гра "Черкащина — серце України", яку створили дві вчительки історії з Черкас Ірина Таран та Ольга… Читати більше
У Львові почав функціонувати новий простір допомоги українським воїнам та їхнім сімʼям. Про це повідомив у Фейсбуці начальник… Читати більше
Благодійна організація “Кленова надія”, створена українськими канадцями, зібрала усі необхідні кошти, щоб доставити в Україну… Читати більше
Київська влада відреагувала на повідомлення Держаудитслужби про те, що землю Національного ботанічного саду імені Миколи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.