Про це він розповів в інтерв'ю Politico, передає Рубрика.
За його словами, така сума є "амбітною", адже поточний семирічний бюджет Євросоюзу в понад 1 трильйон євро передбачає виділення лише 10 мільярдів євро на оборону.
"Ми повинні бути готові до можливої російської агресії. Якщо ми зазнаємо невдачі в Україні, то, звісно, ймовірність російської військової агресії проти країн ЄС може зрости", – сказав Кубілюс.
Він також застеріг у зв'язку з продовженням кампанії гібридних атак росії.
"Ми повинні бути готові до можливості російської агресії… Якщо ми зазнаємо невдачі в Україні, то, звісно, ймовірність російської військової агресії проти країн ЄС може зрости", – сказав він.
Кубілюс також підкреслив, що ворогом ЄС є російський лідер володимир путін, а не новообраний президент США Дональд Трамп.
Єврокомісар висловив сподівання, що нова адміністрація США усвідомить, що Захід зазнає нападу від "осі авторитарних країн", яка включає "Росію, Іран, Північну Корею та частково Китай".
Комісар ЄС зауважив, що надання Україні підтримки, необхідної їй для перемоги у війні, є ключовим.
Зауважимо, що Кубілюс це перший комісар ЄС з питань оборони та космосу. Дана посада створена для:
Раніше єврокомісар Андрюс Кубілюс заявляв: якщо США вважатимуть російську війну проти України лише проблемою Євросоюзу, це може призвести до посилення агресивності диктаторських режимів в інших регіонах світу.
"Ми маємо надіслати чітке послання до Вашингтона, що не варто очікувати на прихід нової адміністрації, для нас всіх було б добре мати такі плани (з підтримки України – ред.) ще до того. Той підхід, що Америка буде концентруватися лише на Китаї та залишить Україну на нас, не є стратегічно мудрим посланням. Адже китайці спостерігають, що відбувається в Україні. І якщо ми покажемо, що ми є слабкими, – а саме цього очікує Путін, – безумовно, Китай зробить власні висновки, що Захід є слабким, і він може, наприклад, атакувати Тайвань", – зазначив єврокомісар.
При цьому він визнав, що Китай продовжує нарощувати свої сили, і це може вимагати дедалі більшої уваги від Сполучених Штатів.
Він зауважив, що Євросоюз не претендує на те, щоб змагатися з НАТО у питаннях безпеки, але має намір зміцнити європейську складову Альянсу.
"НАТО розробляє плани оборони, і це для нас є основою, щоб розуміти, чого ми маємо досягати. Ми в ЄС можемо допомогти країнам-членам з розвитком необхідних ресурсів, щоб реалізувати ці оборонні плани, мобілізувати гроші та застосувати певні правові заходи", – додав єврокомісар з оборони й космосу.
Нагадаємо, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила про збільшення витрат Європи на оборону ще на 500 мільярдів євро протягом наступного десятиліття.
Також вона заявила, що Європейський союз повинен розглянути можливість використання прибутків від заморожених російських активів на користь України, зокрема, й на закупівлі військового обладнання.
Україна надіслала до Сирії у межах програми "Grain from Ukraine" та за підтримки "Всесвітньої продовольчої… Читати більше
Військова драма "Буча", яка розповідає про трагічні події російської окупації в Бучі, Ворзелі та Гостомелі… Читати більше
Будівля Держпрому, що є пам’яткою національного значення та внесена до переліку об’єктів для посиленого захисту… Читати більше
Уже дістався узбережжя в Запорізькій області мазут, який розлився внаслідок аварії двох російських танкерів, що сталася 15… Читати більше
У місті Суджа Курської області російські літаки завдали авіаційного удару по інтернату, де перебували люди… Читати більше
На Лиманському напрямку на українських позиціях шукають російських штурмовиків, які пробралися туди й інфільтрувалися. Про… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.