Про це пишуть "Ехо Кавказу" та NewsGeorgia, передає Рубрика.
За даними журналістів, встановлювати ялинку почали рано-вранці, о 4 годині 30 хвилин. Незадовго до того протестувальники розійшлися.
Уже вдень ялинку оточила поліція, охороняючи її. На неї раніше прикріпили фотографії учасників мітингів, які постраждали від силових розгонів чи були затримані.
У ніч проти 8 грудня силовики у Грузії не розганяли мітинг, однак натомість з'явилися повідомлення про напади на учасників акцій та журналістів. Їх здійснили чоловіки в темному одязі та масках, які били протестувальників поблизу місця мітингу.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила:
"російський режим" (так вона назвала владу) переслідує на вулицях мирних жителів, які тікають від терору, націлюючись на політиків, ЗМІ, артисті".
У мережі з'являлися відео побиття людей на вулицях Тбілісі. Тим часом прем'єр-міністр Іраклі Кобахідзе назвав це "провокацією", щоб нібито "підвищити градус напруги".
Також під час брифінгу Іраклі Кобахідзе заявив, що найближчим часом ухвалять закон, який заборонятиме учасникам протестів закривати обличчя масками.
Кобахідзе стверджує, що такі закони вже нібито діють у низці країн ЄС. Приводом для такого нововведення став напад "тітушок" на знімальну групу журналістів телеканалу "Пірвелі".
"Це дуже важливий закон, який допоможе запобігти насильству", — заявив Кобахідзе.
Нагадаємо, в Україні у ніч проти 30 листопада 2013 року спецпризначенці "Беркуту" отримали наказ розігнати протестувальників щодо призупинення підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.
Тоді силовики побили десятки учасників мирного протесту, переважно студентів. Українська влада пояснила розгін необхідністю встановити ялинку.
Що відомо про події в Грузії
Нагадаємо, 26 жовтня у Грузії відбулися вибори до національного парламенту. За результатами підрахунку перемогла партія "Грузинська мрія", яка досі перебувала при владі. Однак іще напередодні опозиційні грузинські політичні сили оголосили, що не визнають результатів виборів у країні.
Також президент Грузії Саломе Зурабішвілі та опозиція не визнали результати.
А з 28 листопада у низці міст Грузії, зокрема у Тбілісі, розпочалися масові акції протесту після заяви прем'єра, що уряд відмовляється від переговорів про вступ країни до ЄС до 2028 року.
Проте протести у Тбілісі стали розганяти силовики, зокрема із застосуванням димових шашок, сльозогінного газу та водометів. Були травмовані десятки активістів.
МЗС України засудило силовий розгін протестів у Грузії.
Навіть попри повномасштабну війну система трансплантації в Україні не лише вистояла, а й продовжує розвиватися.… Читати більше
У США досі тривають масштабні лісові пожежі. Президент України Володимир Зеленський доручив міністру внутрішніх справ… Читати більше
В українських школах для учнів 8-9 класів з цього року запровадять обов'язковий курс "Підприємництво і… Читати більше
До кордонів Дніпропетровської області підсунулася лінія фронту. Це означає, що існує загроза обстрілів керованими авіабомбами… Читати більше
Один із північнокорейських військових, який потрапив у полон, хоче залишитися в Україні. Інший захотів повернутися… Читати більше
У Запоріжжі делегація ООН на чолі з заступником генсекретаря ООН з гуманітарних питань та координатором… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.