Про це повідомив портал SOVA, передає Рубрика.
Як повідомлялось, новорічну ялинку на проспекті Руставелі представники компанії "ТбілСервіс груп" почали встановлювати у ніч на неділю, коли біля парламенту не стояли учасники акції протесту. Однак протестувальники повернулися ввечері 8 грудня.
Співробітникам не вдалося зібрати повне оздоблення новорічної ялинки. У якийсь момент поліцейські створили кордон біля ялинки. Тепер:
Каркас ялинки обвішений прапорами Грузії, ЄС, України та США, а також – фотографіями співробітників грузинських ЗМІ, які постраждали під час розгонів акцій протесту або на яких цілеспрямовано нападали силовики чи "тітушки".
Мер Тбілісі Каха Каладзе повторив, що новорічну ялинку обов'язково буде приведено у відповідний вигляд. Генсек партії "Грузинська мрія" повідомив, що новорічним слоганом 2024 року грузинської столиці стали слова:
"Тбілісі – місто, сповнене перемог".
Він пояснив, що ідея слогану зумовлена спортивними перемогами – і не тільки, – які об'єднали грузинське суспільство, подарувавши "велику радість".
Нагадаємо, під час Революції гідності в Україні влада теж почала встановлювати новорічну ялинку на Майдані Незалежності, де збирались протестувальники. Але встановлення довелось зупинити через події Євромайдану.
У ніч проти 30 листопада 2013 року спецпризначенці "Беркуту" отримали наказ розігнати протестувальників щодо призупинення підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.
Тоді силовики побили десятки учасників мирного протесту, переважно студентів. Українська влада пояснила розгін необхідністю встановити ялинку.
Недоспоруджений каркас ялинки простояв до серпня 2014 року та став символом протестів. Ялинку назвали "йолка" через обмовку тогочасного президента Віктора Януковича.
Зазначимо, що минула ніч протестів у Тбілісі минула без розгонів. Їх змінили напади "тітушок" на учасників акцій. Кілька десятків чоловіків у чорному одязі та масках били людей в околицях проспекту Руставелі.
Що відомо про події в Грузії
Нагадаємо, 26 жовтня у Грузії відбулися вибори до національного парламенту. За результатами підрахунку перемогла партія "Грузинська мрія", яка досі перебувала при владі. Однак іще напередодні опозиційні грузинські політичні сили оголосили, що не визнають результатів виборів у країні.
Також президент Грузії Саломе Зурабішвілі та опозиція не визнали результати.
А з 28 листопада у низці міст Грузії, зокрема у Тбілісі, розпочалися масові акції протесту після заяви прем'єра, що уряд відмовляється від переговорів про вступ країни до ЄС до 2028 року.
Проте протести у Тбілісі стали розганяти силовики, зокрема із застосуванням димових шашок, сльозогінного газу та водометів. Були травмовані десятки активістів.
МЗС України засудило силовий розгін протестів у Грузії.
Навіть попри повномасштабну війну система трансплантації в Україні не лише вистояла, а й продовжує розвиватися.… Читати більше
У США досі тривають масштабні лісові пожежі. Президент України Володимир Зеленський доручив міністру внутрішніх справ… Читати більше
В українських школах для учнів 8-9 класів з цього року запровадять обов'язковий курс "Підприємництво і… Читати більше
До кордонів Дніпропетровської області підсунулася лінія фронту. Це означає, що існує загроза обстрілів керованими авіабомбами… Читати більше
Один із північнокорейських військових, який потрапив у полон, хоче залишитися в Україні. Інший захотів повернутися… Читати більше
У Запоріжжі делегація ООН на чолі з заступником генсекретаря ООН з гуманітарних питань та координатором… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.