Про це заявив радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван під час форуму національної оборони у США.
"У нас була навчена обмежена кількість пілотів не тому, що ми не готові їх навчати — ми готові і якомога більше", наголосив представник Адміністрації Байдена.
Як пояснив Салліван, причиною цього є те, що українці буцімто не мають пілотів, "щоби вчасно створити повну спроможність щодо F-16".
Нагадаємо, ще влітку Politico писало, що українські посадовці тиснуть на США та інші країни, щоб вони активізували навчання українських пілотів на F-16, оскільки тодішні плани не передбачали підготовки достатньої кількості авіаторів для польотів на літаках, які незабаром має отримати Київ.
Конгресмени також намагалися сприяти проведенню додаткових навчань і надіслали листа до Пентагону. Згодом законодавці надіслали ще одне звернення до американського Міністерства оборони із закликом розширити навчання українських пілотів на F-16.
Ще у травні 2023-го президент США Джо Байден схвалив плани тренувати українських пілотів на американських винищувачах F-16. Згодом Нідерланди, Данія та Бельгія оголосили, що передадуть Україні літаки, зокрема для навчань, які відбудуться в Данії та Румунії.
Що відомо про навчання пілотів на винищувачах F-16 для України
Як повідомляли, українські військові пілоти вже розпочали підготовку на винищувачах F-16 у Румунії, що допоможе збільшити кількість цих літаків у складі Повітряних сил України.
Ще 11 березня The New York Times написав, що дванадцять українських пілотів до бойових вильотів на винищувачах F-16 будуть готові до літа цього року. Однак на всіх їх не вистачить літаків.
Нагадаємо, що навчені фахівці з обслуговування F-16 вже почали повертатися в Україну. Це підтвердили офіційно в Повітряних силах ЗСУ.
Також повідомлялось, що перша група українських льотчиків вже завершила навчання на бойових літаках F-16 на військовій базі в Аризоні, що в Сполучених Штатах Америки.
Варто додати, що до України надійшла друга партія данських винищувачів F-16.
Кіпр до кінця 2025 року планує вирішити усі технічні питання, необхідні для приєднання до Шенгенської… Читати більше
У 2024 році пасажири «Укрзалізниці» 17 218 разів зверталися до залізничників із проханням знайти речі, загублені в поїздах… Читати більше
Навчальна гра "Черкащина — серце України", яку створили дві вчительки історії з Черкас Ірина Таран та Ольга… Читати більше
У Львові почав функціонувати новий простір допомоги українським воїнам та їхнім сімʼям. Про це повідомив у Фейсбуці начальник… Читати більше
Благодійна організація “Кленова надія”, створена українськими канадцями, зібрала усі необхідні кошти, щоб доставити в Україну… Читати більше
Київська влада відреагувала на повідомлення Держаудитслужби про те, що землю Національного ботанічного саду імені Миколи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.