Знесли пам’ятник Асаду: в Сирії повстанці заявили про контроль міста Дараа

Сирійські повстанці повідомили, що взяли під контроль місто Дараа, розташоване на півдні Сирії. Ця подія є символічною перемогою для опозиційних сил, оскільки саме в цьому регіоні розпочалося повстання проти режиму Башара Асада у 2011 році.

Про це повідомляють Reuters, "Радіо Свобода".

Зазначають, що на головній площі Дараа було знесено пам'ятник колишньому президенту Сирії Хафезу аль-Асаду — батькові чинного лідера країни Башара Асада.

Відео, оприлюднене в соціальних мережах та верифіковане агенцією Reuters, показує, як люди святкують цю подію, стріляючи в повітря, а інші зносять монумент, який уособлював правління родини Асадів.

За даними Сирійської наглядової ради з прав людини (SOHR), повстанці взяли під контроль 90% території провінції Дараа, включаючи однойменне місто.

Ситуація в Сирії

Нагадаємо, минулого тижня у Сирії повстанці на чолі з ісламістами з "Хайят Тахрір аш-Шам" пішли у наступ на друге за розміром місто Алеппо. Режим Башара Асада намагався зупинити наступ опозиції за підтримки російських сил.

Та згодом війська Асада заявили про вихід з Алеппо. Як передавали ЗМІ, росія пообіцяла термінову допомогу сирійській армії.

За даними ГУР Міноборони, російські війська у Сирії зазнають втрат. На тлі втрат і панічних настроїв російських військ на території Сирії кремль відправив у відставку командувача свого угруповання в арабській республіці ― генерала серґєя кісєля. Він відзначився провальними для рф діями під час повномасштабного вторгнення в Україну.

Як зазначили у звіті аналітики Інституту вивчення війни, росія активізувала дипломатичні зусилля для підтримки режиму президента Сирії Башара Асада на тлі активного просування військ повстанців.

Проте 2 грудня українська розвідка заявила, що у Сирії російські сили вийшли з міста Хама. Окрім того, війська та дипломати росії терміново евакуюються з Дамаска.

6 грудня стало відомо, що ситуація в Сирії загострилася. Повстанці підійшли впритул до міста Хомс, що викликало масову втечу тисяч мешканців. Посольство України в Лівані рекомендує громадянам України утриматися від будь-яких поїздок до Сирії, а тим, хто продовжує перебувати в країні – залишити її територію.

Свіжі дописи

  • Новини

В Україні розпочався основний етап дослідження якості освіти PISA-2025

В Україні стартував основний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA-2025, який триватиме до 4 травня.… Читати більше

Wednesday March 19th, 2025
  • Новини

Ворог вдарив авіабомбами по Куп’янську, загинув чоловік

Увечері, 19 березня, війська рф завдали авіаудару по Куп'янську в Харківській області. Загинув чоловік, ще… Читати більше

Wednesday March 19th, 2025
  • Новини

Відсьогодні українці через “Дію” зможуть подати шість нових типів заяв до Міжнародного реєстру

Громадяни України з 19 березня зможуть подавати через "Дію" заяви до міжнародного Реєстру збитків за… Читати більше

Wednesday March 19th, 2025
  • Новини

Оператори БПЛА, які виявляють вибухівку: в Україні з’явилася нова спеціальність

В Україні офіційно запроваджується нова категорія операторів - зовнішніх пілотів безпілотних літальних апаратів, які проводитимуть… Читати більше

Wednesday March 19th, 2025
  • Новини

Зеленська анонсувала про приєднання університетів Гельсінкі й Тампере до Глобальної коаліції українських студій

У Гельсінкі Олена Зеленська взяла учать у підписанні меморандумів про приєднання університетів Гельсінкі й Тампере… Читати більше

Wednesday March 19th, 2025
  • Новини

Зеленський та Стубб зустрілися з керівниками фінських компаній у галузі ОПК, енергетики й телекомунікацій

Президент України Володимир Зеленський і президент Фінляндії Александр Стубб 19 березня провели зустріч із керівниками… Читати більше

Wednesday March 19th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.