У Запорізькій області одна з найбільших сонячних електростанцій заживлює цілий житловий мікрорайон
У Запорізькій області працює одна з найбільших сонячних електростанцій (СЕС) регіону, яка здатна виробляти до 20 МВт електроенергії на годину. Цього достатньо для забезпечення електроенергією цілого житлового мікрорайону.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Запорізьку ОВА.
Яке рішення?
Як зазначили у військовій адміністрації, Запорізька область залучає різні види електрогенерації для підтримки сталості загальної енергомережі. Зокрема, й сонячну енергію.
Одна із найбільших сонячних електростанцій в регіоні розташована на 38 гектарах землі. Сонячні батареї на такій площі можуть виробляти в годину до 20 МВт електроенергії.
Як це працює?
"Енергія, що її виробляє станція, розподіляється по єдиній енергосистемі України. Одна така СЕС може заживити цілий житловий квартал. Це досить велика підтримка для енергосистеми в час, коли ворог її руйнує", – розповів енергетик сонячної електростанції Андрій.
Електростанція, збудована у 2020 році та запущена на початку 2021 року. Її обладнано 72 тисячами сонячних панелей, які варіюються за потужністю (від 320 до 420 Вт) і типом:
- Полікристалічні та монокристалічні панелі – ефективні в умовах прямого сонячного освітлення.
- Біфокальні панелі – здатні поглинати світло як з передньої, так і зі зворотної сторони, що підвищує ефективність виробництва електроенергії.
Водночас як наголошують в ОВА, потужність СЕС значно зменшується в холодну пору року. У період із жовтня по березень станція генерує вдвічі менше електроенергії, а за несприятливих погодних умов (хмари, дощ, туман) – лише 20 % від своєї максимальної потужності, тобто приблизно 4 МВт на годину.
Тому, для підвищення ефективності роботи електростанції заплановано встановлення накопичувачів енергії.
"Плануємо встановити накопичувачі. Зараз ми можемо постачати електроенергію тільки вдень. Коли встановимо накопичувачі, то зможемо компенсувати дефіцит електроенергії в загальній мережі в нічний час", – зауважив пан Андрій.
Попри постійні ворожі обстріли, працівники СЕС, яких наразі лише четверо, продовжують забезпечувати стабільну роботу станції.
"Для працівників дуже небезпечно перебувати на станції. Але ми продовжуємо робити свій внесок у роботу загальної мережі попри постійні ворожі обстріли", – підсумував енергетик.
Нагадаємо, що у Київській області на трасі Р-02 Київ – Іванків – Овруч завершили будівництво нового мосту через річку Здвиж, який замінив зруйнований під час бойових дій у лютому 2022 року. Його обладнали сучасними технологіями та сонячними панелями.