В ISW пояснили, навіщо білоруський лідер попросив рф розмістити “Орєшнік” у його країні

Розміщення росією балістичних ракет "Орєшнік" у Білорусі, попри гучні заяви Кремля, не збільшує реальних загроз для України чи НАТО. Все це схоже на посилене брязкання Кремлем "ядерною дубиною".

Про це пише Рубрика, посилаючись на звіт американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики вважають, що ці дії є частиною інформаційної кампанії Москви з метою демонстрації сили та посилення тиску на Захід.

Що відомо про "Орєшнік"?

Під час засідання Вищої державної ради Союзної держави президент рф володимир путін наголосив на російському ракетному потенціалі, використовуючи "Орєшнік" як символ демонстрації сили. В ISW вважають це є інформаційною операцією Кремля з рефлексивного контролю.

Міністр закордонних справ рф Сергій Лавров також згадав про удар "Орєшником" по Дніпру 21 листопада, заявивши, що це показує готовність Москви використовувати "будь-які засоби" для досягнення своїх цілей.

Однак, за даними ISW, ці заяви не свідчать про наявність нових технологічних досягнень або особливих змін у російському ракетному арсеналі.

Експерти ISW вважають, що:

  • Розміщення "Орєшників" у Білорусі не збільшує ризиків для НАТО чи України. Росія вже має ядерну зброю, здатну вразити ці цілі, розміщену в Калінінградській області та на материковій частині рф.
  • Інші засоби ураження (балістичні ракети "Іскандер", "Кинджал" та крилаті ракети Х-101) забезпечують Кремлю достатню дальність та потужність для потенційних атак.

озміщення ракет "Орєшнік" у Білорусі суттєво не змінює загрозу для України й НАТО, адже російські військові вже давно мають ядерну зброю на материковій частині росії та в Калінінградській області, що здатне завдати удару по цілях в Україні та НАТО. Російські війська регулярно запускають по Україні балістичні ракети "Іскандер", гіперзвукові балістичні ракети "Кинджал" і крилаті ракети Х-101, що здатні переносити ядерні боєголовки", – йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

Роль Лукашенка та інтеграція Білорусі

Тим часом росія продовжує просувати свої стратегічні зусилля з де-факто анексії Білорусі та подальшого розширення присутності російських військових на теренах країни через механізм Союзної держави.

Своєю чергою Олександр Лукашенко намагається зберегти суверенітет Білорусі в умовах дедалі більшого тиску Москви. Його публічні заяви про необхідність білоруського контролю над ракетами "Орєшнік" і системами, як-от С-400, свідчать про спроби відстояти хоча б формальну незалежність у рамках Союзної держави.

Однак ISW зазначає, що ці зусилля Лукашенка є здебільшого безуспішними. Ракети "Орєшнік" залишатимуться під прямим контролем російських військових, як і інші російські стратегічні активи на території Білорусі.

"Лукашенко вже давно намагається змагатися з Кремлем, щоб визначити, чи зможе Мінськ встановити контроль над російськими військовими активами, наприклад, як розміщені в Білорусі новітні системи протиповітряної оборони С-400. Державний секретар Ради безпеки Білорусі Олександр Вольфович так само безпідставно стверджував, що тільки Лукашенко може віддати наказ про використання розміщеної в країні російської тактичної ядерної зброї", – йдеться у звіті.

Натомість, зазначають в ISW, Лукашенко заявив, що російські військовослужбовці продовжать експлуатувати систему "Орєшнік" у Білорусі. Це вказує на те, що Москва збереже контроль над будь-якими балістичними ракетами цього типу, що розгорнуті на теренах союзної держави.

Нагадаємо, що 6 грудня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко попросив володимира путіна розмістити на території його країни ракетний комплекс "Орєшнік". Російський диктатор пообіцяв зробити це у 2025 році.

Варто зазначити, що цього ж дня глави мінського та кремлівського режимів Олександр Лукашенко та володимир путін підписали договір про гарантії безпеки Союзної держави. Він дозволяє використовувати будь-які засоби, зокрема російську ядерну зброю, для захисту обох країн.

Свіжі дописи

  • Новини

Кіпр сподівається приєднатися до Шенгенської зони вже у 2025 році

Кіпр до кінця 2025 року планує вирішити усі технічні питання, необхідні для приєднання до Шенгенської… Читати більше

Saturday January 11th, 2025
  • Новини

Кіт, м’ясорубка та діамантовий хрестик: в Укрзалізниці розповіли, що забували пасажири у 2024 році

У 2024 році пасажири «Укрзалізниці» 17 218 разів зверталися до залізничників із проханням знайти речі, загублені в поїздах… Читати більше

Saturday January 11th, 2025
  • Новини

На Черкащині вчительки історії розробили настільну гру про рідний край та допомагають готуватися до НМТ

Навчальна гра "Черкащина — серце України", яку створили дві вчительки історії з Черкас Ірина Таран та Ольга… Читати більше

Saturday January 11th, 2025
  • Новини

У Львові запрацював новий простір підтримки родин військових

У Львові почав функціонувати новий простір допомоги українським воїнам та їхнім сімʼям. Про це повідомив у Фейсбуці начальник… Читати більше

Saturday January 11th, 2025
  • Новини

Канадська діаспора зібрала кошти на доставку в Україну гелікоптера для потреб медичних евакуацій ЗСУ

Благодійна організація “Кленова надія”, створена українськими канадцями, зібрала усі необхідні кошти, щоб доставити в Україну… Читати більше

Saturday January 11th, 2025
  • Новини

Міська влада Києва закликала уряд втрутитися в ситуацію з можливою забудовою ботсаду імені Гришка

Київська влада відреагувала на повідомлення Держаудитслужби про те, що землю Національного ботанічного саду імені Миколи… Читати більше

Saturday January 11th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.