Фото: Reuters
Аналітики вважають, що ці дії є частиною інформаційної кампанії Москви з метою демонстрації сили та посилення тиску на Захід.
Під час засідання Вищої державної ради Союзної держави президент рф володимир путін наголосив на російському ракетному потенціалі, використовуючи "Орєшнік" як символ демонстрації сили. В ISW вважають це є інформаційною операцією Кремля з рефлексивного контролю.
Міністр закордонних справ рф Сергій Лавров також згадав про удар "Орєшником" по Дніпру 21 листопада, заявивши, що це показує готовність Москви використовувати "будь-які засоби" для досягнення своїх цілей.
Однак, за даними ISW, ці заяви не свідчать про наявність нових технологічних досягнень або особливих змін у російському ракетному арсеналі.
Експерти ISW вважають, що:
"Розміщення ракет "Орєшнік" у Білорусі суттєво не змінює загрозу для України й НАТО, адже російські військові вже давно мають ядерну зброю на материковій частині росії та в Калінінградській області, що здатне завдати удару по цілях в Україні та НАТО. Російські війська регулярно запускають по Україні балістичні ракети "Іскандер", гіперзвукові балістичні ракети "Кинджал" і крилаті ракети Х-101, що здатні переносити ядерні боєголовки", – йдеться у звіті Інституту вивчення війни.
Тим часом росія продовжує просувати свої стратегічні зусилля з де-факто анексії Білорусі та подальшого розширення присутності російських військових на теренах країни через механізм Союзної держави.
Своєю чергою Олександр Лукашенко намагається зберегти суверенітет Білорусі в умовах дедалі більшого тиску Москви. Його публічні заяви про необхідність білоруського контролю над ракетами "Орєшнік" і системами, як-от С-400, свідчать про спроби відстояти хоча б формальну незалежність у рамках Союзної держави.
Однак ISW зазначає, що ці зусилля Лукашенка є здебільшого безуспішними. Ракети "Орєшнік" залишатимуться під прямим контролем російських військових, як і інші російські стратегічні активи на території Білорусі.
"Лукашенко вже давно намагається змагатися з Кремлем, щоб визначити, чи зможе Мінськ встановити контроль над російськими військовими активами, наприклад, як розміщені в Білорусі новітні системи протиповітряної оборони С-400. Державний секретар Ради безпеки Білорусі Олександр Вольфович так само безпідставно стверджував, що тільки Лукашенко може віддати наказ про використання розміщеної в країні російської тактичної ядерної зброї", – йдеться у звіті.
Натомість, зазначають в ISW, Лукашенко заявив, що російські військовослужбовці продовжать експлуатувати систему "Орєшнік" у Білорусі. Це вказує на те, що Москва збереже контроль над будь-якими балістичними ракетами цього типу, що розгорнуті на теренах союзної держави.
Нагадаємо, що 6 грудня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко попросив володимира путіна розмістити на території його країни ракетний комплекс "Орєшнік". Російський диктатор пообіцяв зробити це у 2025 році.
Варто зазначити, що цього ж дня глави мінського та кремлівського режимів Олександр Лукашенко та володимир путін підписали договір про гарантії безпеки Союзної держави. Він дозволяє використовувати будь-які засоби, зокрема російську ядерну зброю, для захисту обох країн.
12 лютого відбулася зустріч Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та Міністра фінансів Сполучених Штатів Америки Скотта Бессента,… Читати більше
Президент США Дональд Трамп мав телефонну розмову з російським лідером володимиром путіним вранці 12 лютого.… Читати більше
Міністр фінансів США Скот Бессент привіз до Києва Угоду про партнерство, яка включатиме економічну співпрацю… Читати більше
В Україні з 1 вересня 2025 року щомісячної доплати для педагогічних працівників будуть збільшені. Виплати зростуть вдвічі.… Читати більше
11 лютого Європейська Комісія оголосила про завершення формування Аудиторської ради Ukraine Facility, призначивши трьох досвідчених… Читати більше
Президент Володимир Зеленський заявив, що якщо Україна не стане членом Північноатлантичного альянсу, то необхідно «будувати… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.