Увечері українці зможуть побачити у небі Юпітер, який нагадуватиме Вифлеємську зірку

7 грудня Юпітер стане найяскравішим і найбільш помітним у нічному небі. Він сяятиме майже так само яскраво, як Венера, і буде добре видно одразу після сутінків у східній частині неба.

Про це пише The Washington Post.

Деякі астрономи й романтики вже назвали це явище "різдвяною зіркою". Ця назва перегукується з біблійною традицією, де зірка на сході вказувала шлях трьом мудрецям до немовляти Ісуса.

Чому Юпітер сяятиме так яскраво?

Це унікальне явище відбувається під час так званої опозиції Юпітера. У цей період планета розташована прямо навпроти Сонця в земному небі, тобто сходить, коли Сонце заходить. Завдяки цьому Юпітер ловить максимум сонячного світла, що робить його настільки яскравим.

Як побачити "Вифлеємську зірку"?

Щоб помилуватися Юпітером, не потрібне спеціальне обладнання. Достатньо подивитися на схід через годину-дві після заходу Сонця. У суботу, 7 грудня, він буде найяскравішим, але залишатиметься помітним і протягом усього місяця.

Для тих, у кого є телескоп, відкриється ще більше див. Ви зможете побачити навіть чотири найбільші супутники Юпітера — Іо, Європу, Ганімед і Каллісто. Хоча Юпітер має щонайменше 95 супутників, більшість із них занадто маленькі для спостереження.

Як відомо, планета має характерний іржаво-коричневий відтінок, але вчені досі не знають, чим він викликаний. Основними компонентами атмосфери Юпітера є водень, гелій і метан.

Юпітер і різдвяна зірка

Юпітер "досягає опозиції" приблизно кожні 13 місяців та проходить орбіту навколо Сонця за 12 земних років. Це означає, що за 1 рік він долає лише 1/12 частину свого шляху. Тим часом Землі потрібен цілий рік, щоб здійснити оберт навколо Сонця. Тоді Землі залишиться пройти ще 1/12 частину шляху навколо Сонця, щоб наздогнати Юпітер, а це займе додатковий місяць.

Таким чином кожні 13 місяців Земля "ковзає" між Сонцем і Юпітером. Так і виникає планетарна опозиція та яскравий Юпітер.

Деякі дослідники припускають, що "зірка Вифлеєму", описана в Біблії, могла бути результатом планетарної опозиції Юпітера. Інші теорії вказують на можливість вибуху наднової або комети.

Наприклад, у 7 році до н.е. відбулося три близькі зближення Юпітера й Сатурна, що створило ефект яскравого зіркового скупчення. У 3 році до н.е. Юпітер і Венера зблизилися настільки, що утворили надзвичайно яскраву "подвійну зірку".

Свіжі дописи

  • Новини

У Києві перейменували ще 12 вулиць, скверів та парків

У столиці ще 12 об’єктів міського підпорядкування змінили назви: сім із них отримали нові назви… Читати більше

Thursday December 12th, 2024
  • Новини

Президент на Запоріжжі відвідав першу підземну передову хірургічну групу

Глава держави Володимир Зеленський на Запоріжжі відвідав першу в Україні підземну передову хірургічну групу. Про… Читати більше

Thursday December 12th, 2024
  • Новини

Зеленський прибув на Запоріжжя: відвідав військових дивізіону HIMARS

Президент Володимир Зеленський прибув на Запоріжжя, де відвідав воїнів з 27-ї реактивної артилерійської бригади та… Читати більше

Thursday December 12th, 2024
  • Новини

Середній донат на місяць та скільки відсотків українців залучені до благодійності, — дослідження

Zagoriy Foundation спільно з Info Sapiens провели традиційне щорічне дослідження сфери благодійності України. Мета: дослідити… Читати більше

Thursday December 12th, 2024
  • Новини

В університеті “Житомирська політехніка” під час хакатону представили проєкт для розмінування

У державному університеті "Житомирська політехніка" під час хакатону обрали трьох переможців, які створили проєкти, пов’язані… Читати більше

Thursday December 12th, 2024
  • Новини

Майже 1,5 тисячі людей за день: Байден оголосив найбільший акт помилування

Президент Сполучених Штатів Джо Байден за день пом’якшив вироки приблизно 1500 людям. Це в сучасній… Читати більше

Thursday December 12th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.