Фото: Associated Press
Про це повідомляє Reuters, CBS News.
Як інформують у виданні, колегія з трьох суддів Апеляційного суду округу Колумбія одноголосно стала на бік Міністерства юстиції, визнавши закон конституційним та відмовившись розглядати клопотання TikTok і китайської материнської компанії ByteDance.
"Ми прийшли до висновку, що частини закону, які позивачі мають право оскаржити, витримують конституційний контроль", — зазначив старший суддя Дуглас Гінзбург у рішенні.
У Reuters зазначають, що це рішення стало значною перемогою для Міністерства юстиції США та критиків TikTok. Згідно з аргументами суду, закон спрямований на протидію "добре обґрунтованій загрозі національній безпеці" з боку Китаю.
TikTok, яким користуються понад 170 мільйонів американців, стоїть на межі безпрецедентної заборони, що може відбутися вже за шість тижнів. Водночас компанія ByteDance планує оскаржити це рішення у Верховному суді США.
Генеральний прокурор США Меррік Гарланд назвав це рішення "важливим кроком у блокуванні китайського уряду від можливого використання TikTok як інструменту шпигунства".
Натомість посольство Китаю у Вашингтоні різко розкритикувало закон, назвавши його "кричущим актом комерційного пограбування". Китайська сторона застерегла, що такі дії можуть підірвати взаємну довіру між двома країнами та завдати шкоди двостороннім відносинам.
Закон, ухвалений у співпраці між республіканцями, демократами та двома адміністраціями президентів США, вимагає від ByteDance продати TikTok або відмовитися від своїх американських активів. В іншому випадку додаток буде заблокований у США.
Цей крок став частиною ширших зусиль уряду США, спрямованих на обмеження впливу КНР на критичні технології та зниження ризиків для національної безпеки.
TikTok має час до середини січня 2024 року для виконання вимог закону. Якщо Верховний суд відхилить апеляцію компанії, ByteDance буде змушена продати TikTok або стикнутися з забороною.
Округ Колумбія та 13 американських США подали нові позови до суду проти соцмережі TikTok. Платформу звинувачують у викликанні залежності та впив на психічне здоров'я серед американських підлітків, пише The New York Times.
Штати звинувачують TikTok у використанні програмного забезпечення, призначеного для того, щоб діти проводили якнайбільше часу на платформі, а також у спотворенні інформації про модерацію контенту. Компанія відкидає звинувачення.
Чому це важливо: Колишній президент Дональд Трамп у 2020 році намагався заблокувати новим американським користувачам завантаження WeChat і TikTok. У США виявили, що програми зчитують конфіденційну інформацію з телефона, де завантажений застосунок.
У 2022 році президент Джо Байден підписав закон, спрямований на запобігання доступу до TikTok та його використання на державних пристроях. Тоді ж двопартійна група сенаторів також представила законопроєкти з пропозицією заблокувати усі соцмережі, пов'язані з Китаєм, Росією, Кубою, Іраном, Північною Кореєю та Венесуелою.
Нові санкційні пакети проти російської федерації вже готує Європейська комісія: вони будуть стосуватись імпорту викопного… Читати більше
Для тих олігархів, які повернуть до бюджету виведені під час війни кошти, будуть скасовані санкції,… Читати більше
У Харкові відремонтували протирадіаційне укриття. 345 школярів та 45 студентів міста матимуть змогу навчатися в… Читати більше
Німецький стартап Helsin надасть Збройним силам України ще шість тисяч новітніх безпілотників на основі штучного… Читати більше
Результати четвертої хвилі Всеукраїнського дослідження щодо психічного здоров’я українців під час війни засвідчили, що половина… Читати більше
У результаті вибуху в місті Долгопрудний московської області знищені два новітні радіолокаційні комплекси "Валдай", призначені… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.