Фото: Reuters / Ints Kalnins Purchase Licensing Rights
Про це інформує Рубрика, посилаючись на Reuters, Spiegel.
Як повідомляє Spiegel із посиланням на слова Шольца, між ним і Трампом вже відбулася ґрунтовна телефонна розмова. Канцлер також зазначив, що між урядом Німеччини та командою Трампа, яка відповідатиме за безпекову політику, підтримуються прямі контакти.
"Я впевнений, що ми зможемо розробити спільну стратегію для України. Моїм керівним принципом залишається те, що нічого не можна вирішити, не давши висловитись українському народу", – сказав Шольц в інтерв'ю групі газет Funke.
Зі слів канцлера, його команда веде прямий обмін інформацією з радниками Трампа з безпеки.
Шольц підкреслив, що зараз важливо, щоб "вбивства припинилися якнайшвидше", а суверенітет і незалежність України "були гарантовані".
На питання про можливість територіальних поступок України задля припинення війни, канцлер наголосив, що такі рішення не можуть ухвалюватися "через голову" українського народу.
Допомога від Німеччини
Німеччина є одним із ключових партнерів України у сфері оборони, особливо в контексті захисту неба від російських атак.
Зауважимо, що на брифінгу в Берліні речник Міністерства оборони ФРН Мітко Мюллер заявив, що анонсована Шольцом по прибутті до української столиці військова допомога на 650 млн євро є частиною обіцяного ще в жовтні великого пакета вартістю 1,4 млрд євро.
Також уряд Німеччини офіційно підтвердив фінансування постачання 30 безпілотних наземних комплексів (UGV) GEREON RCS для Збройних сил України.
Також відтепер є домовленість з Німеччиною про негайне посилення ППО. Угода передбачає домовленості, згідно з якими країни-підписанти робитимуть внески у спільні проєкти або фінансуватимуть власні проєкти, спрямовані на зміцнення спроможностей ППО Збройних сил України. Так шоста із запланованих систем ППО IRIS-T від Німеччини надійде в Україну до кінця цього року.
Окрім того, Німеччина планує надати Україні нову технологічну підтримку. Зокрема німецька компанія Helsing поставить Україні 4 тисячі безпілотників зі штучним інтелектом.
Водночас канцлер ФРН Олаф Шольц не бачить потреби навчати українських військових застосувати ракети Taurus, адже не планує передавати їх Києву. Також не розглядається намір відправляти солдатів Бундесверу в Україну після завершення війни.
На змаганнях "Ігри Нескорених", як проходять у Канаді, національна збірна України виборола перші нагороди. Про… Читати більше
12 лютого у Брюсселі до штаб-квартири Північноатлантичного Альянсу прибув глава Пентагону Піт Гегсет. Він виступив… Читати більше
12 лютого парламентарі проголосували за продовження кінцевого терміну, до якого обов’язково треба пройти військово-лікарську комісію… Читати більше
У ніч на 12 лютого над Києвом збили шість балістичних ракет "Іскандер-М", внаслідок чого є… Читати більше
У ніч на 12 лютого російсько-окупаційні війська, окрім Києва та області, атакували ще Миколаївську, Чернігівську… Читати більше
12 лютого у Брюсселі вперше розпочинається засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"),… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.