Шкодую й прошу вибачення: президент Південної Кореї про запровадження воєнного стану
7 грудня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що він "щиро шкодує" про те, що викликав занепокоєння громадськості оголошенням воєнного стану на початку цього тижня та пообіцяв більше не повторювати подібного.
Заяву південнокорейського лідера цитує Yonhap.
"Я щиро шкодую і прошу вибачення у людей, які, напевно, були дуже здивовані", наголосив Юн Сок Йоль.
Видання зазначає, що президент Південної Кореї сказав це у телевізійному зверненні за кілька годин до голосування в парламенті щодо його імпічменту.
Президент Південної Кореї сказав, що запровадив воєнний стан через "відчай", але визнав, що таке раптове рішення викликало "занепокоєння і незручності" у людей.
"Я не уникну юридичної та політичної відповідальності, пов'язаної з цим оголошенням воєнного стану", підкреслив Юн Сок Йоль
Юн пообіцяв залишити всі рішення, в тому числі й щодо його президентства, за своєю Партією народної влади, щоб стабілізувати стан у країні.
Що передувало
3 грудня президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив, що у країні ввели воєнний стан. Він звинуватив опозицію в «антидержавній діяльності, що передбачає повстання».
Після цього в країні заборонили будь-яку політичну діяльність, протести, а під контролем влади опинилися усі ЗМІ. Окрім того, будівлю парламенту заблокували, там перебували військові.
Ще до впровадження воєнного стану опозиційна Демократична партія подала в парламентський бюджетний комітет скорочений проєкт бюджету та подала подання про імпічмент державному аудитору та головному прокурору.
Проте спікер Національної асамблеї Ву Вон Сік скликав екстрене пленарне засідання через кілька годин після того, як президент оголосив воєнний стан. Депутати парламенту Південної Кореї ухвалили постанову, якою вимагають скасувати воєнний стан.
А вже 4 грудня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль вранці за місцевим часом офіційно скасував надзвичайний воєнний стан, оскільки Національна асамблея не підтримала цього рішення. А опозиційні партії Південної Кореї подали до Національних зборів, парламенту країни, звернення про імпічмент президента Юн Сок Йоля після його спроби оголосити в країні воєнний стан.