Про це пише "ЄП" з посиланням на The Guardian.
Як зазначають, напередодні, 5 грудня, радник із національної безпеки Джейк Салліван мав понад годинну зустріч з главою Офісу президента України Андрієм Єрмаком.
Під час цієї зустрічі Салліван пообіцяв:
Видання акцентує, що такі дії США спрямовані на те, щоб ускладнити можливості росії підтримувати воєнні дії й посилити позиції України за столом переговорів, які могли б закласти основу для майбутнього врегулювання.
Нагадаємо, що керівник Офісу президента Андрій Єрмак, обраний віцепрезидент США Джей Ді Венс та майбутній радник з національної безпеки Майк Волтц зустрілися у Вашингтоні 4 грудня.
Співрозмовники журналістів зазначили, що зустріч тривала понад годину та була зосереджена, насамперед, на оцінці українцями стану справ на полі бою, а також на тому, на які зміни очікує Україна після приходу до влади команди Трампа.
Вони також стверджують, що українська делегація запропонувала загальний план своєї оборонної стратегії, але не вдавалися в деталі.
Що означає військова допомога США для України
Підтримка від США, зокрема постачання озброєння, боєприпасів та іншого обладнання, є ключовим фактором у протистоянні російській агресії. Зменшення цієї допомоги може суттєво вплинути на здатність України продовжувати активну оборону й ефективно захищати свої території.
На початку листопада Сполучені Штати оголосили про виділення пакета військової допомоги для України вартістю 425 мільйонів доларів. Військо отримає ракети, боєприпасів, бронетехніку та протитанкову зброю.
Нагадаємо, що 17 листопада, західні медіа повідомили, що адміністрація президента США Байдена дала дозвіл Україні застосовувати надану американську зброю для ударів по території Росії. Слідом за США схожі дозволи надали Франція та Велика Британія.
Своєю чергою президент Зеленський заявив, що у разі скорочення військової допомоги з боку США Україна може опинитися у критичній ситуації. Наявні ресурси українського виробництва наразі недостатні для успішного протистояння російській агресії.
Проте США можуть не встигнути використати понад 6,5 мільярдів доларів на відправлення зброї Україні до завершення президентського терміну Джо Байдена.
Минулого тижня стало відомо, що чинний американський президент Джо Байден звернувся до Конгресу з проханням виділити ще 24 мільярди доларів на військову допомогу Україні та поповнення запасів американського озброєння, яке було передано Києву.
Однак спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон заявив, що не буде виносити на голосування додаткову допомогу Україні, яку пропонує президент Джо Байден.
Кіпр до кінця 2025 року планує вирішити усі технічні питання, необхідні для приєднання до Шенгенської… Читати більше
У 2024 році пасажири «Укрзалізниці» 17 218 разів зверталися до залізничників із проханням знайти речі, загублені в поїздах… Читати більше
Навчальна гра "Черкащина — серце України", яку створили дві вчительки історії з Черкас Ірина Таран та Ольга… Читати більше
У Львові почав функціонувати новий простір допомоги українським воїнам та їхнім сімʼям. Про це повідомив у Фейсбуці начальник… Читати більше
Благодійна організація “Кленова надія”, створена українськими канадцями, зібрала усі необхідні кошти, щоб доставити в Україну… Читати більше
Київська влада відреагувала на повідомлення Держаудитслужби про те, що землю Національного ботанічного саду імені Миколи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.