Про це пише Bloomberg, цитує Рубрика.
Зазначається, що дискусії не вщухли навіть після того, як глава рф володимир путін скасував для іноземних покупців вимогу розраховуватися за газ виключно через «Газпромбанк».
Цей указ мав заспокоїти європейських клієнтів, однак невпевненість щодо правових ризиків нікуди не зникла. Хоч іноземні клієнти й можуть тепер використовувати інші банки для конвертації своїх валют у рублі перед переказом, «Газпромбанк» залишається єдиною уповноваженою установою для здійснення платежів.
За словами джерел, банки хочуть бути впевненими, що випадково не потраплять під санкції США, якщо братимуть участь у схемі розрахунку.
Наразі під час обговорень висуваються різні можливі варіанти розв'язання проблеми — або офіційно надати дозвіл здійснювати платежі через люксембурзьку дочірню компанію «Газпромбанку», або легалізувати інші канали розрахунку, розповіли співрозмовники інформаційного агентства.
Що передувало?
Ще у 2022 році «Газпром» змінив спосіб приймання платежів від європейських покупців, змусивши їх платити рублями через «Газпромбанк».
Проте 21 листопада цього року Міністерство фінансів США запровадило санкції проти більш ніж 50 російських банків, включно з «Газпромбанком».
Після цього європейські країни, які все ще купують російський газ, заквапилися знайти спосіб оплати за нього, щоб не порушувати санкції США, писав Bloomberg.
Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, США оголосили новий пакет санкцій, який охоплює близько 400 суб'єктів, пов'язаних з російськими паливно-енергетичними та металургійними секторами, фінансовою сферою та постачанням товарів подвійного призначення.
У Запоріжжі 12 грудня з-під завалів дістали тіло ще однієї жертви ракетного удару, якого російські… Читати більше
Російські війська протягом двох місяців здійснювали лобові атаки на Покровськ, однак зазнали значних втрат і… Читати більше
Президент США Джо Байден 12 грудня ухвалив рішення про виділення Україні нового пакета у сфері… Читати більше
13-річний хлопчик з Одеської області, який помер через крововилив, став посмертним донором життєвоважливих органів для… Читати більше
Українська розвідка ідентифікувала 238 нафтових танкерів, які забезпечують російській федерації багатомільярдні доходи та створюють загрози… Читати більше
Унаслідок російсько-української війни, яка триває з лютого 2022 року, загальна кількість загиблих та поранених перевищила… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.