У чому проблема?
На початку грудня проросійські пропагандистські телеграм-канали почали поширювати фейкове повідомлення, нібито син ексміністра закордонних справ Дмитра Кулеби на аукціоні купив трон з "Гри Престолів" за 1,5 мільйона доларів. Як "першоджерело" цієї інформації поширювали начебто телесюжет американського телеканалу KENS 5, де ведучі буцімто обговорювали, звідки у юнака гроші на покупку.
"Можливо, це вкид, фейк і т.д. Але вже все одно, якщо чесно. У США якийсь Єгор Кулеба, ймовірно син Кулеби, купив собі відомий залізний трон із телесеріалу «Гра престолів». Народ США хвилює, а де 18-річний сосунок взяв 1,5 мільйона доларів? Напевно батько на саперних лопатах заробив?" — йдеться у коментарі до фейкового сюжету.
Яке рішення?
Цю інформацію у своєму інстаграмі спростував ексміністр закордонних справ Дмитро Кулеба. У дописі він показує оригінальний відеосюжет, де дійсно обговорюють продаж "Залізного трону", проте немає жодної згадки Дмитра Кулеби чи його сина Єгора.
"Наочний приклад того, як працюють фейки. Жовтень — виходить оригінальний сюжет невеликого каналу в Сан-Антоніо. Ведучі розповідають про трон з «Гри Престолів», який місцевий фан серіалу купив за 1,5 млн доларів.
Грудень — той самий сюжет, але вже змонтований з фейковою плашкою та доданими фото мене і мого сина Єгора постить у своєму телеграм-каналі якийсь Антона Гура. Тепер сюжет стверджує, що цей трон начебто придбав Єгор за шалені гроші, а Гура флегматично зазначає, що може це й фейк, але все одно його постить (знаючи, що це фейк)", — пише Дмитро Кулеба.
Отож відеосюжет про купівлю "Залізного трону" на каналі KENS 5 дійсно був. Проте він виходив у жовтні цього року. Тоді журналісти розповідали про тематичний аукціон за серіалом "Гра престолів" у місті Даллас. Там дійсно був лот — репліка "Залізного трону", яку продали за 1,49 мільйона доларів. Але в сюжеті не було жодної згадки Дмитра Кулеби чи його сина.
"Звісно, Єгор нічого не купував. Він студент, навчається в Києві й відкрию таємницю — ані він, ані я навіть не дивились «Гру престолів». Шановні фанати, цього культового серіалу, вибачайте", — пише Дмитро Кулеба.
Нагадаємо, що російські пропагандисти поширюють цей фейк, посилаючись на заяву начальника військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту зс рф генерал-лейтенанта Ігоря Кирилова. "Рубрика" розвінчує цей фейк.
Також росіяни поширюють фейкове відео, де волонтер буцімто "побив пенсіонерку за картоплю для ЗСУ".
У столиці Чеченської Республіки Грозному невідомі ударні дрони атакували військові казарми, у яких розміщувався полк… Читати більше
На Покровському напрямку Сили оборони України стикаються з надзвичайно інтенсивними атаками з боку російських військ,… Читати більше
Ситуація на фронті залишається складною. Противник, використовуючи свою перевагу в живій силі та техніці, продовжує… Читати більше
Нижня палата Конгресу Сполучених Штатів Америки затвердила законопроєкт про оборонний бюджет на 2025 рік у… Читати більше
У Запоріжжі з-під завалів дістали тіло десятої жертви ракетного удару, якого російські війська завдали по… Читати більше
Ключи от новой квартиры в кармане, а впереди – загадочное уравнение с множеством переменных: как… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.