Про це йдеться у звіті ISW. інформує Рубрика.
Як зазначають аналітики, за інформацією Міністерства оборони Великої Британії, середньодобові втрати російських військових у листопаді 2024 року досягли рекордних значень — 1 523 загиблих за добу.
Зокрема, 28 листопада зафіксовано новий максимум, коли кількість втрат перевищила 2 000 осіб на день. Усього за листопад втрати особового складу склали 45 690 осіб, що стало найбільшим місячним показником за останні п'ять місяців.
Російські війська активно просувалися на захід Донецької області та частину Курської області, захопивши близько 839 квадратних кілометрів лише за листопад. Середня швидкість просування становила 27,96 квадратного кілометра на день.
За три місяці активних наступальних операцій — у вересні, жовтні та листопаді 2024 року — російські війська втратили 125 800 військових, захопивши 2 356 квадратних кілометрів.
Тобто, як зауважують у звіті, на квадратний кілометр захопленої в цей час української території припадає приблизно 53 російських загиблих військових.
Аналітики ISW зазначають, що такі втрати створюють значний тиск на російську економіку:
"Обмежені ресурси робочої сили росії, швидше за все, не зможуть витримати таке зростання втрат у середньостроковій перспективі, і подальша військова підтримка України з боку Заходу залишається життєво важливою для того, щоб Україна могла завдавати втрат такими темпами", підкреслили фахівці.
Експерти впевнені, що росія навряд чи зможе задовольнити свої потреби як у військовій сфері, так і у внутрішній економіці. Тривалі наступальні дії у 2025 році лише загострять проблеми з ресурсами, які вже почали даватися взнаки через дефіцит робочої сили та зростання інфляції.
"Прагнення Кремля зберегти ініціативу на всій території воєнних дій в Україні й продовжувати просування на сході України створило подвійні вимоги до російських трудових ресурсів.
Додаткові зусилля, спрямовані на збільшення чисельності російських військ, можуть ще більше дестабілізувати російську економіку, оскільки росія продовжує боротися з дефіцитом робочої сили та зростанням інфляції", зазначили в ISW.
Експерти вказують на те, що росіяни можуть або воювати в Україні, або працювати на внутрішню економіку рф, але вони не можуть робити й те, й інше одночасно.
"Кремль навряд чи зможе достатньою мірою задовольнити свої потреби в робочій силі як у військовій сфері, так і у внутрішній економіці Росії в найближчому майбутньому, а додаткові місяці інтенсивних наступальних операцій в Україні у 2025 році й далі лише ускладнять російські проблеми з ресурсами", зауважили аналітики.
При цьому, як додають військові, зобов'язання президента США Джо Байдена надати решту наявної американської допомоги Україні та продовження регулярного надання західної військової допомоги Україні залишається вирішальним для здатності України:
Ключові висновки ISW за 5 грудня:
Ключи от новой квартиры в кармане, а впереди – загадочное уравнение с множеством переменных: как… Читати більше
Покупка автомобиля – решение, которое может либо значительно улучшить качество жизни, либо превратиться в бесконечную… Читати більше
За результатами галузевого дослідження, яке провела Асоціація ритейлерів України наприкінці 2024 року, «КОЛО» стала другою… Читати більше
В Україні відкрили унікальний багатомодульний тренажер, який допоможе рятувальникам удосконалювати навички та готуватися до дій… Читати більше
Українська делегація на чолі з радницею – уповноваженою Президента з прав дитини та дитячої реабілітації… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом. Про це пише… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.