Гербіциди для сої, як їх обрати, як застосовувати і де купити, щоб не прогадати? Ці питання починають хвилювати фермерів одразу ж, як тільки вони вирішили купити насіння сої для вирощування на своїх полях. Хоч це і вологолюбна вибаглива культура, її вирощують вже і в Кіровоградській, Дніпропетровській й навіть Донецькій області. Тому проблема захисту сої від бур'янів стає все більш актуальною для аграріїв у всіх регіонах України.
В технології вирощування сої ключовими агроприйомами вважаються знищення смітної рослинності та підтримка чистоти посівів. Бур'яни конкурують з культурою за вологу і поживні речовини на початку розвитку рослин сої, коли вони особливо вразливі. А ще культуру, яка заросла бур'янами, важче збирати, при цьому врожай збирається з великою кількістю сміття та домішок. І втрачає в якості, а значить, автоматично знижується й ціна насіння сої.
Традиційно соя сіється доволі пізно, коли прогріється ґрунт. На полі в цей час вже зійде не одна хвиля бур'янів й падалиці попередника. Проводити дві три культивації перед посівом, по-перше, дорого, по-друге — так втрачається дорогоцінна волога. А механічно забрати бур'яни під час вегетації культури майже неможливо, оскільки можна пошкодити рослини. Найоптимальніший варіант у такому випадку — використовувати проти смітної рослинності хімічні препарати. Пропонуємо розглянути найбільш популярні системи гербіцидного захисту сої, ефективність яких доведена на практиці українських та світових аграріїв.
Існує спеціально виведена соя, насіння якої є трансгенним, тобто отриманим шляхом застосування генної інженерії. Головною особливістю ГМО сої є здатність витримувати досить великі дози гліфосатів. Найпопулярнішими серед таких сортів вважаються Аполло, Кентуккі, Канзас і Венус — високоврожайні та стійкі до вилягання.
Гліфосат по трансгенній сої може застосовуватися не лише у якості основного засобу проти бур'янів, а й також як досходовий гербіцид для знищення падалиці попередника і сходів однодольних й дводольних бур'янів. Оскільки сорти ГМО потребують для посіву добре і стабільно прогрітого ґрунту, схема вимальовується сама собою: необхідно почекати, коли зійдуть дві-три хвилі бур'янів, обробити поле гліфосатом і вже потім сіяти насіння сої.
Повторно використовувати препарати на основі гліфосату в якості страхового гербіциду можна вже під час вегетації рослин. Однак при цьому слід враховувати фазу розвитку культури і фазу розвитку бур'янів — слідкувати, щоб вони не переросли. Така технологія застосування гербіцидів на сої добре підходить для господарств, які працюють за технологією Nо-Till.
Класичними називають сорти сої, які є чутливими до гербіцидів суцільної дії. До них відносяться більшість сортів сої, зареєстрованих в Україні. В технології їх вирощування гліфосати можуть використовуватися тільки як досходові гербіциди.
Класичну сою вирощують із застосуванням ґрунтових і страхових гербіцидів. У якості ґрунтових використовують препарати на основі діючих речовин прометрин, пендиметалін або S-метолахлор, які вносять на чисте від бур'янів поле перед або відразу після посіву сої. Ці засоби контролюють основні види бур'янів до появи сходів культури та протягом перших фаз розвитку рослин.
Особливістю ґрунтових гербіцидів є те, що їх бажано застосовувати на добре оброблений та вирівняний ґрунт, без великої кількості рослинних решток і крупних грудочок. Крім того, при великій кількості опадів, активні речовини препаратів можуть промиватися та призводити до стресу на самій сої.
Як страхові гербіциди для сої використовують препарати на основі діючих речовин бентазон, тифенсульфурон-метил або імазамокс, які вносять у фазі 1-3 справжніх трійчастих листків, коли дія ґрунтових гербіцидів слабшає. Якщо під час внесення страхових гербіцидів на полі вже є так звані перерослі бур'яни або смітні рослини, які мають потужний восковий шар (наприклад, лобода), препарати застосовують зі спеціальними прилипачами, які надійно фіксують робочий розчин гербіцидів на поверхні бур'янів.
Як ми вже зазначили, актуальність гербіцидів для захисту сої зростає на українському ринку. Все більше виробників, як вітчизняних, так і зарубіжних, пропонують свої рішення. Здебільшого схеми захисту сої залежать від багатьох факторів: типу сорту, технології обробітку ґрунту, кліматичних умов регіону вирощування. При цьому фермери роблять вибір, враховуючи насамперед можливості господарства та рентабельність застосування конкретного препарату. Головне — обирати сертифіковану продукцію й робити покупки у перевірених та надійних інтернет-магазинах.
На правах реклами
У ніч на 12 січня російські загарбники запустили по Україні 94 безпілотники. Сили оборони України збили 60 російських… Читати більше
У Лондоні на церемонії нагородження журналу The Ring відзначили досягнення українського чемпіона світу в надважкій… Читати більше
Розвідка Південної Кореї підтвердила, що в український полон потрапили два північнокорейських солдати. Там також процитували… Читати більше
Тисячі дронів, які Литва обіцяла передати Україні до кінця 2024 року, досі не доставили –… Читати більше
Минулої доби, 11 січня, найактивніше ворог також атакував Покровський напрямок: там Сили оборони відбили 77 штурмів.… Читати більше
Кіпр до кінця 2025 року планує вирішити усі технічні питання, необхідні для приєднання до Шенгенської… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.