Про це інформує Рубрика з посиланням на сайт Офісу Президента.
"Вітаю вас, усіх наших українців-волонтерів із Міжнародним днем волонтера. Хочу подякувати за вашу роботу, за вашу службу. Ви віддаєте своє життя передусім нашим бійцям, воїнам – усім тим, від кого залежить життя кожного з нас, наших дітей. Хочу подякувати за те, що ви максимально допомагаєте і на фронті, і в цивільному житті", – наголосив Зеленський.
Президент зазначив, що український волонтерський рух об'єднує небайдужих людей, які завжди готові прийти на допомогу.
Глава держави вручив відзнаку "Золоте серце":
Нагадаємо, Володимир Зеленський започаткував відзнаку "Золоте серце" 2022 року. Відтоді щороку в Міжнародний день волонтера Президент вручає її тим, хто зробив вагомий внесок у надання волонтерської допомоги та розвиток волонтерського руху.
Під час зустрічі Глава держави обговорив із представниками волонтерського руху забезпечення Сил оборони, зокрема закупівлю FPV-дронів та посилення ППО, а також будівництво фортифікацій. Окремо Володимир Зеленський розповів про підготовку першого засідання технологічної Ставки, яке має відбутися цього місяця.
Крім того, обговорили реалізацію ініціативи Глави держави Bring Kids Back UA та конкретні кроки для повернення незаконно депортованих Росією українських дітей.
Довідка
У світі 5 грудня відзначають Міжнародний день волонтерів. Міжнародний день добровольців в ім'я економічного і соціального розвитку (такою є повна назва Дня волонтерів) проголошений рішенням 40-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 17 грудня 1985 року.
Волонтер у перекладі з англійської означає добровільний помічник. Волонтери безоплатно працюють там, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах і будинках пристарілих. Вони доглядають хворих і допомагають старшим людям поратися по господарству.
В Україні волонтерський рух розпочався у 90-х роках XX століття. Офіційно його визнали 10 грудня 2003 року. На сьогодні він регламентується Законом "Про волонтерську діяльність".
Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014 – Революція гідності, а потім і війна на Сході дали поштовх розвитку волонтерства в країні, яке виросло в потужний громадянський рух.
Волонтери добровольцями йшли на фронт, збирали по світу гроші й везли на передову все, що могли, починаючи зі шкарпеток і закінчуючи тепловізорами, приймали біженців, здавали кров для поранених, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки й готували борщові набори.
Під час повномасштабної війни волонтери, часто ризикуючи життям, допомагають українським військовим і цивільним. Нині волонтером став фактично кожен українець.
"Рубрика" зібрала три історії волонтерства, що надихають. Читайте про це в нашому матеріалі "Сумний святковий збір, синя плівка й дитячі подвиги: три історії волонтерства".
Від початку повномасштабного російського вторгнення до Литви для реставрації були переміщені понад 1500 культурних та… Читати більше
Американський інтерв'юер Лекс Фрідман повідомив, що записав понад 3-годинний подкаст із президентом Володимиром Зеленським. Глава… Читати більше
Олена Зеленська презентувала онлайн-бібліотеку, яка допомагає читачам із порушеннями зору вибирати книжки, доступні шрифтом Брайля.… Читати більше
Жителька Волині Людмила Костюк, яка мобілізувалася до Збройних сил України разом зі своїм котом, уже… Читати більше
Підліток Вадим Добровольський розробив систему, яка за допомогою штучного інтелекту дозволяє БпЛА перемикатися на іншу… Читати більше
На тимчасово захоплених територіях (ТОТ) України російські окупанти запускають чат-бот для проведення майбутніх незаконних виборів.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.