fbpx
Сьогодні
20:42 05 Гру 2024

Зеленський вручив відзнаку "Золоте серце" та поспілкувався з українськими волонтерами

Фото: ОП

У Міжнародний день волонтера, 5 грудня, глава держави Володимир Зеленський зустрівся з представниками волонтерського руху, тими, хто активно допомагає країні та українським воїнам.

Про це інформує Рубрика з посиланням на сайт Офісу Президента.

"Вітаю вас, усіх наших українців-волонтерів із Міжнародним днем волонтера. Хочу подякувати за вашу роботу, за вашу службу. Ви віддаєте своє життя передусім нашим бійцям, воїнам – усім тим, від кого залежить життя кожного з нас, наших дітей. Хочу подякувати за те, що ви максимально допомагаєте і на фронті, і в цивільному житті", – наголосив Зеленський.

Фото: ОП

Президент зазначив, що український волонтерський рух об'єднує небайдужих людей, які завжди готові прийти на допомогу.

Фото: ОП

Глава держави вручив відзнаку "Золоте серце":

  • голові наглядової ради Громадської організації "ДОФ" Володимиру Алексєєву,
  • голові Громадської організації "BELUGA UA" Олександру Белюзі,
  • керівниці проєкту Victory Drones фонду Dignitas Марії Берлінській,
  • співзасновниці Громадської організації "Правозахисний центр "Принцип"" Любові Галан,
  • волонтерці Громадської спілки "Українська мережа за права дитини" Світлані Забаві,
  • голові Громадської організації "ПРОЛІСКА" Євгену Капліну,
  • засновнику благодійної організації "Міжнародний благодійний фонд "ЮНІТІЮА"" Володимиру Коломайку,
  • співзасновниці та голові правління Запорізької обласної громадської організації "Мир та захист сім'ї" Жанні Ліщинській,
  • волонтерці благодійного фонду "Волонтерський штаб 5-ї окремої штурмової Київської бригади" Людмилі Менюк,
  • керівниці гуманітарного департаменту благодійної організації "Фонд Сергія Притули" Марині Петриченко,
  • голові Всеукраїнської громадської організації "Лицарський Хрест" Оксані Тунік-Фриз,
  • волонтерці громадської спілки "Українська мережа за права дитини" Анастасії Халіуловій,
  • волонтерці благодійної організації "Благодійний фонд "Спасемо Україну" Мирославі Харченко,
  • директорці благодійної організації «Благодійний фонд "Сталеві" Тетяні Харько,
  • голові громадської організації "Загартовані серця" Тетяні Хитрій,
  • учасникам гурту "Курган та Агрегат" Амілу Ельман Огли Насірову, Рамілу Ельман Огли Насірову та Євгенію Володченку, які організовують масштабні збори для українських воїнів.

Фото: ОП

Нагадаємо, Володимир Зеленський започаткував відзнаку "Золоте серце" 2022 року. Відтоді щороку в Міжнародний день волонтера Президент вручає її тим, хто зробив вагомий внесок у надання волонтерської допомоги та розвиток волонтерського руху.

Фото: ОП

Під час зустрічі Глава держави обговорив із представниками волонтерського руху забезпечення Сил оборони, зокрема закупівлю FPV-дронів та посилення ППО, а також будівництво фортифікацій. Окремо Володимир Зеленський розповів про підготовку першого засідання технологічної Ставки, яке має відбутися цього місяця.

Фото: ОП

Крім того, обговорили реалізацію ініціативи Глави держави Bring Kids Back UA та конкретні кроки для повернення незаконно депортованих Росією українських дітей.

Фото: ОП

Фото: ОП

Довідка

У світі 5 грудня відзначають Міжнародний день волонтерів. Міжнародний день добровольців в ім'я економічного і соціального розвитку (такою є повна назва Дня волонтерів) проголошений рішенням 40-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 17 грудня 1985 року.

Волонтер у перекладі з англійської означає добровільний помічник. Волонтери безоплатно працюють там, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах і будинках пристарілих. Вони доглядають хворих і допомагають старшим людям поратися по господарству.

В Україні волонтерський рух розпочався у 90-х роках XX століття. Офіційно його визнали 10 грудня 2003 року. На сьогодні він регламентується Законом "Про волонтерську діяльність".

Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014 – Революція гідності, а потім і війна на Сході дали поштовх розвитку волонтерства в країні, яке виросло в потужний громадянський рух.

Волонтери добровольцями йшли на фронт, збирали по світу гроші й везли на передову все, що могли, починаючи зі шкарпеток і закінчуючи тепловізорами, приймали біженців, здавали кров для поранених, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки й готували борщові набори.

Під час повномасштабної війни волонтери, часто ризикуючи життям, допомагають українським військовим і цивільним. Нині волонтером став фактично кожен українець.

"Рубрика" зібрала три історії волонтерства, що надихають. Читайте про це в нашому матеріалі "Сумний святковий збір, синя плівка й дитячі подвиги: три історії волонтерства".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: