Про це повідомляє Defense Express, передає Рубрика.
Як зазначає видання, сам факт публікації відео з ПТРК вже є цікавою подією. Адже це вперше з початку повномасштабного вторгнення росії, коли було показано використання "Штурм-С", навіть якщо просто під час бойової підготовки.
Наразі не відомо, як саме Україна отримала ПТРК, але певна кількість ворожих "Штурм-С" стала трофеєм бійців Сил оборони.
Однак, у дописі 23-ої окремої механізованої бригади вказано, що на відео фігурує базовий варіант "Штурм-С", який призначений для використання радянських протитанкових ракет 9М114 "Кокон".
Ці ракети мають дальність стрільби до 5 кілометрів та можуть використовуватись для ураження бронетехніки та укріплених цілей.
Однак у Defense Express звернули увагу на інше – у ЗСУ розповіли, що "модернізації, що проводяться українськими фахівцями, значно підвищують його ефективність, додаючи сучасні засоби наведення та боєприпаси".
Ймовірно, це є натяком на модернізований "Штурм-СМ", про який раніше повідомляли в Міноборони, однак з того часу ніяких публічних даних про нього більше не було.
Довідка про "Штурм-СМ"
Створювати це ПТРК почали ще до повномасштабного вторгнення росії, а вперше презентували під час виставки "Зброя та безпека-2021".
На той момент було відомо про дві базові особливості "Штурм-СМ":
Вони давали можливість вражати цілі на дистанції 6-7 кілометрів у будь-яку пору доби. Але поточна конфігурація проекту "Штурм-СМ" наразі лишається не відомою публічно.
Водночас у 23-ій бригаді озвучили такі характеристики "Штурм-С":
Там також розповіли, що завдяки сучасним ракетам "Штурм-С" може вражати навіть найзахищеніші російські танки, включаючи Т-90. А гусеничне шасі дозволяє використовувати комплекс у складних умовах бездоріжжя, що наразі є актуальним для ЗСУ.
Також заявляється, що "Штурм-С" може діяти як потужний вогневий щит, прикриваючи наступ або оборону. Він дозволяє працювати з безпечної відстані, що знижує ризик для екіпажу.
"Навіть у базовій версії комплекс виконує завдання, але модернізації, що проводяться українськими фахівцями, значно підвищують його ефективність, додаючи сучасні засоби наведення та боєприпаси", – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що оборонне відомство кодифікувало та допустило до експлуатації у військах бойовий модуль "Таврія". Це дистанційно керована турель, обладнана двома кулеметами, один з яких – великокаліберний.
А нещодавно Міноборони кодифікувало та допустило до постачання багі "Варан" – український транспортний засіб підвищеної прохідності призначений для надскладних умов експлуатації.
Окрім того, оборонне відомство офіційно кодифікувало та дозволило до використання у підрозділах Сил оборони новий безпілотний наземний роботизований комплекс під назвою "Тарган".
Також Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до використання у військах всюдихід-амфібію Argo Aurora.
Національний банк України (НБУ) ухвалив рішення підвищити облікову ставку з 13,0% до 13,5% річних з… Читати більше
Телерадіокомпанія CNN склала перелік "документальні фільми 2024 року, які обов'язково варто подивитися". До списку ввійшов… Читати більше
Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук розповів, що наразі росіяни визначають Керченський міст пріоритетним об’єктом для… Читати більше
"Укрпошта" відкрила передзамовлення на нову благодійну поштову марку, присвячену одному з найтитулованіших боксерів України –… Читати більше
Міністерство енергетики України схвалило нову Інструкцію про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії. В… Читати більше
У російській столиці було ліквідовано Михайла Шатського - заступника генерального конструктора КБ "Марс" і начальника… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.