ПТРК "Штурм-С". Фото: скриншот відео
Про це повідомляє Defense Express, передає Рубрика.
Як зазначає видання, сам факт публікації відео з ПТРК вже є цікавою подією. Адже це вперше з початку повномасштабного вторгнення росії, коли було показано використання "Штурм-С", навіть якщо просто під час бойової підготовки.
Наразі не відомо, як саме Україна отримала ПТРК, але певна кількість ворожих "Штурм-С" стала трофеєм бійців Сил оборони.
Однак, у дописі 23-ої окремої механізованої бригади вказано, що на відео фігурує базовий варіант "Штурм-С", який призначений для використання радянських протитанкових ракет 9М114 "Кокон".
Ці ракети мають дальність стрільби до 5 кілометрів та можуть використовуватись для ураження бронетехніки та укріплених цілей.
Однак у Defense Express звернули увагу на інше – у ЗСУ розповіли, що "модернізації, що проводяться українськими фахівцями, значно підвищують його ефективність, додаючи сучасні засоби наведення та боєприпаси".
Ймовірно, це є натяком на модернізований "Штурм-СМ", про який раніше повідомляли в Міноборони, однак з того часу ніяких публічних даних про нього більше не було.
Довідка про "Штурм-СМ"
Створювати це ПТРК почали ще до повномасштабного вторгнення росії, а вперше презентували під час виставки "Зброя та безпека-2021".
На той момент було відомо про дві базові особливості "Штурм-СМ":
Вони давали можливість вражати цілі на дистанції 6-7 кілометрів у будь-яку пору доби. Але поточна конфігурація проекту "Штурм-СМ" наразі лишається не відомою публічно.
Водночас у 23-ій бригаді озвучили такі характеристики "Штурм-С":
Там також розповіли, що завдяки сучасним ракетам "Штурм-С" може вражати навіть найзахищеніші російські танки, включаючи Т-90. А гусеничне шасі дозволяє використовувати комплекс у складних умовах бездоріжжя, що наразі є актуальним для ЗСУ.
Також заявляється, що "Штурм-С" може діяти як потужний вогневий щит, прикриваючи наступ або оборону. Він дозволяє працювати з безпечної відстані, що знижує ризик для екіпажу.
"Навіть у базовій версії комплекс виконує завдання, але модернізації, що проводяться українськими фахівцями, значно підвищують його ефективність, додаючи сучасні засоби наведення та боєприпаси", – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що оборонне відомство кодифікувало та допустило до експлуатації у військах бойовий модуль "Таврія". Це дистанційно керована турель, обладнана двома кулеметами, один з яких – великокаліберний.
А нещодавно Міноборони кодифікувало та допустило до постачання багі "Варан" – український транспортний засіб підвищеної прохідності призначений для надскладних умов експлуатації.
Окрім того, оборонне відомство офіційно кодифікувало та дозволило до використання у підрозділах Сил оборони новий безпілотний наземний роботизований комплекс під назвою "Тарган".
Також Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до використання у військах всюдихід-амфібію Argo Aurora.
У Одеської області ввечері 11 лютого у селі Малігонове Березівського району загорівся геріатричний пансіонат: рятувальники… Читати більше
Добровольці віком до 25 років, які приєдналися до Збройних сил України раніше, ще до появи… Читати більше
У ніч проти 12 лютого війська рф атакували Україну 123 ударними безпілотниками типу Shahed, а… Читати більше
Увечері 11 лютого російські загарбники завдали ракетного удару по Кривому Рогу, внаслідок чого у місті… Читати більше
На фронті минулої доби, 11 лютого, було зафіксовано 95 бойових зіткнень Сил оборони України з… Читати більше
У ніч на 12 лютого російсько-окупаційні війська вчергове атакували Київську область, використавши безпілотники та балістичні… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.