Україна та ЄС підписали угоду щодо використання прибутків від заморожених активів росії

Міністр фінансів Сергій Марченко підписав угоду з Європейським Союзом про створення Механізму кредитного співробітництва для України (ULCM), який дозволить використовувати доходи від заморожених активів російської федерації для погашення позик на суму до 45 млрд євро в межах ініціативи G7 ERA.

Про це повідомляє Міністерство фінансів, передає Рубрика.

"Міністр фінансів Сергій Марченко підписав угоду про започаткування Механізму кредитного співробітництва для України (Ukraine Loan Cooperation Mechanism, ULCM), який створить правову рамку для обслуговування та погашення коштів, отриманих Україною, яка може сягати до 45 млрд євро", – ідеться у повідомленні.

Зазначається, що новий механізм дозволить використовувати доходи від заморожених суверенних активів рф для покриття основної суми позики, відсотків та інших витрат, пов'язаних із кредитами, залученими від партнерів у межах ініціативи G7 ERA (Extraordinary Revenue Acceleration Loans for Ukraine).

Кошти, доступні через ULCM, матимуть цільове призначення і можуть бути використані виключно для погашення відповідних позик, наданих Україні кредиторами у межах ініціативи G7 ERA.

Як повідомила пресслужба Верховної Ради у Телеграмі, раніше Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України № 4106-IX щодо здійснення правочинів з умовними зобов'язаннями.

Раніше голова бюджетного комітету Роксолана Підласа пояснила, що цей закон стосується безповоротної фінансової допомоги на 50 мільярдів доларів від країн "Великої сімки" та ЄС.

Нагадаємо, 4 грудня міністр фінансів України Сергій Марченко, голова НБУ Андрій Пишний та віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс підписали меморандум про взаєморозуміння та кредитну угоду між Україною та Європейським Союзом щодо залучення до 35 млрд євро макрофінансової допомоги (MFA). Ці кошти також надаватимуться відповідно до нового Механізму кредитного співробітництва для України.

Кошти надаватимуться у межах ініціативи G7 щодо механізму додаткових кредитів для збільшення надходжень до бюджету України.

Зазначається, що остаточний обсяг MFA буде визначено після затвердження суми кредитів всіх сторін ініціативи. Враховуючи запропоноване фінансування Сполученими Штатами у 20 млрд доларів США, макрофінансова допомога від ЄС може складати 18 млрд євро.

Особливістю цієї угоди є те, що погашення позики здійснюватиметься виключно за рахунок майбутніх прибутків від заморожених суверенних активів рф в ЄС. Це означає, що кошти MFA для України фактично надаватимуться на безповоротній основі, без залучення внутрішніх фінансових ресурсів країни.

Надання коштів відбуватиметься через новий Механізм кредитного співробітництва для України (Ukraine Loan Cooperation Mechanism – ULCM), який забезпечить безповоротну форму макрофінансової допомоги.

Варто нагадати, що 14 червня на Саміті G7 в Італії лідери країн G7 домовилися про спрямування Україні близько 50 млрд доларів США до кінця року. Кошти будуть обслуговуватися та погашатись шляхом майбутніх прибутків, отриманих від заморожених суверенних російських активів, що знаходяться в Європейському Союзі та інших юрисдикціях.

Свіжі дописи

  • Новини

Укренерго повідомило, що графіки відключень світла складатимуть по-новому: що зміниться

Міністерство енергетики України схвалило нову Інструкцію про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії. В… Читати більше

Thursday December 12th, 2024
  • Новини

Займався модернізацією ракет для атак по Україні: у Москві ліквідували топпосадовця

У російській столиці було ліквідовано Михайла Шатського - заступника генерального конструктора КБ "Марс" і начальника… Читати більше

Thursday December 12th, 2024
  • Новини

Унаслідок атаки на Таганрог поранені десятки військових рф, один загинув, – ЗМІ

Унаслідок ракетної атаки по місту Таганрог російської федерації поранень зазнав 41 російський військовий. Також відомо… Читати більше

Thursday December 12th, 2024
  • Новини

У ГУР розповіли про нові дрони рф “Молнія” та “Фенікс”

У виробництві ударних безпілотників "Молнія" й "Фенікс" російська федерація використовує компоненти виробництва Китайської Народної Республіки… Читати більше

Thursday December 12th, 2024
  • Новини

Миколаїв працює над створенням “енергетичного острова” на випадок блекаутів

У Миколаєві планують створити окремий енергетичний острів, який забезпечуватиме електроенергією під час тривалих відключень світла.… Читати більше

Thursday December 12th, 2024
  • Новини

Гетманцев: в Україні легалізують криптовалюту на початку 2025 року, але без податкових пільг

В Україні з високою ймовірністю легалізують криптовалюту вже у першому кварталі 2025 року, але на… Читати більше

Thursday December 12th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.