fbpx
Сьогодні
15:03 05 Гру 2024

У Київській області можна буде слідкувати за якістю повітря: що треба зробити?

Фото: Ілюстративне / З відкритих джерел

Зараз триває прийом заявок на встановлення станцій у Броварах, Борисполі, Ірпені, Вишневому, Вишгороді та інших містах Київської області. Подати заявку може кожен охочий, станції надаються безкоштовно.

Про це пише "Рубрика" із посиланням на ЛУН Місто AIR.

Станції у Київській області встановлює громадська мережа аналізу якості повітря ЛУН Місто AIR. Мережа обʼєднує близько 100 станцій у 13 містах України.

У Києві проєкт було запущено 5 років тому, proptech компанією ЛУН спільно з дослідниками факультету радіофізики, електроніки та компʼютерних систем КНУ ім. Шевченка в рамках соціальної ініціативи та з метою дізнатись, якість повітря за вікном в різних районах столиці.

Станції містам надаються безоплатно, обслуговування також є безоплатним.

Перевірити якість повітря у реальному часі можна буде зайшовши на мапу на сайті, запустивши чат-бот або встановивши безкоштовний додаток. 

Подати заявку на встановлення станції у містах Бориспіль, Боярка, Бровари, Буча, Васильків, Вишгород, Вишневе, Ірпінь, Обухів, Українка може кожен охочий — станції будуть розміщені за вікном приватних осель. Для встановлення станції вдома потрібні розетка  та Wi-Fi. Заявки на станції приймають через форму

Всього на Київщині планується встановити близько 15 станцій, перевага надаватиметься заявкам, які забезпечать рівномірний розподіл станцій по області.

Мережі станцій ЛУН Місто AIR вже були запущені в 13 містах України: Києві, Львові, Одесі, Чернівцях, Хмельницькому, Тернополі, Івано-Франківську, Ужгороді, Вінниці, Рівному, Луцьку, Житомирі, Полтаві. Зараз планується запуск в київській агломерації, Дніпрі та Черкасах.

Нагадаємо, що з 16 по 19 жовтня в столиці Хорватії, Загребі, відбулася одна з міжнародних виставок винаходів — INOVA 2024. Україну гідно представив Артем Ясінський, школяр з Кам'янця-Подільського, який презентував свій винахід — інноваційний пристрій для очищення повітря, що отримав срібну нагороду.

Окрім того, українські дослідники полярної станції "Академік Вернадський" встановили пасивні сенсори, які ще називають "пастками" повітря.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: