Про це під час форуму "Цифровізація містобудівної діяльності в Україні. Поточний стан і наступні кроки для прозорого відновлення" повідомив віцепрем'єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба, передає Укрінформ.
На початку 2024 року в Україні було зафіксовано 280 тисяч зруйнованих об'єктів, але ця цифра за рік зросла ще на 50 тисяч. Кулеба наголосив, що завдання країни — не лише відновити зруйноване, а й забезпечити якість проєктів з урахуванням потреб громадян.
Посадовець підкреслив, що перед Україною стоїть завдання не просто відновити зруйноване, а й зробити так, щоб у кожному рішенні, у кожному проєкті відбудови був закладений сенс, логіка та турбота про людей.
За словами міністра, цифровізація є критично важливим інструментом для ефективної відбудови країни. Вона дозволяє:
Олексій Кулеба також підкреслив, що цифрові технології допомагають зміцнити довіру до України як серед її громадян, так і на міжнародній арені. Це відіграє важливу роль у залученні міжнародної допомоги та інвестицій для відновлення зруйнованої інфраструктури.
Міністр зазначив, що відновлення має відбуватися з урахуванням довгострокових цілей та потреб громад. Кожне рішення має базуватися на логіці, турботі про людей та ефективному використанні ресурсів.
Варто додати, що за 1000 днів війни екологічна шкода, завдана воєнними діями, оцінюється приблизно в 71 млрд доларів. Внаслідок обстрілів та лісових пожеж в атмосферу додатково потрапили 180 млн тонн діоксиду вуглецю.
Нагадаємо, як писала "Рубрика", агресія росії залишає по собі величезну кількість руйнацій — десятки мільйонів тонн будівельного сміття, яке перетворюється на додатковий тягар для довкілля та української економіки. За оцінками Світового банку, для відновлення зруйнованого Україні знадобиться приблизно 400 мільярдів доларів, що більш ніж вдвічі перевищує ВВП України у 2022 році.
Змінити підхід до використання будівельних відходів з бетону в процесі відбудови покликаний проєкт "Safe, Sustainable, and Swift Reconstruction of Ukraine", або S3. Обʼєднавшись з британськими та нідерландськими організаціями, українці перероблятимуть бетонне будівельне сміття, що утворилося внаслідок війни, на компоненти високої якості. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Від руїн до зелених будівельних матеріалів: в Україні стартував британсько-український проєкт".
Кіпр до кінця 2025 року планує вирішити усі технічні питання, необхідні для приєднання до Шенгенської… Читати більше
У 2024 році пасажири «Укрзалізниці» 17 218 разів зверталися до залізничників із проханням знайти речі, загублені в поїздах… Читати більше
Навчальна гра "Черкащина — серце України", яку створили дві вчительки історії з Черкас Ірина Таран та Ольга… Читати більше
У Львові почав функціонувати новий простір допомоги українським воїнам та їхнім сімʼям. Про це повідомив у Фейсбуці начальник… Читати більше
Благодійна організація “Кленова надія”, створена українськими канадцями, зібрала усі необхідні кошти, щоб доставити в Україну… Читати більше
Київська влада відреагувала на повідомлення Держаудитслужби про те, що землю Національного ботанічного саду імені Миколи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.