fbpx
Сьогодні
14:10 05 Гру 2024

Сибіга та деякі іноземні міністри демонстративно покинули залу засідань ОБСЄ перед виступом Лаврова

Фото: Скриншот з відео

5 грудня під час пленарних засідань ОБСЄ міністр закордонних справ України Андрій Сибіга вийшов із зали перед початком виступу глави російського МЗС Сергія Лаврова. Його також підтримали деякі іноземні високопосадовці.

Про це повідомили в МЗС України, пише Рубрика.

"Глава МЗС України Андрій Сибіга вийшов з зали пленарних засідань ОБСЄ перед початком виступу російського міністра", наголосили в українському відомстві.

Перед цим, наприкінці свого виступу, як передає відомство, він назвав Лаврова воєнним злочинцем. Слідом за міністром закордонних справ України залу залишили ще низка іноземних міністрів та дипломатів.

Зокрема, на відео, яке опублікувало МЗС, видно, що слідом за Сибігою покидають зал міністри закордонних справ Польщі та Чехії – Радослав Сікорський та Ян Ліпавський. Вони раніше заявили, що не будуть слухати виступ Лаврова на засіданні Ради міністрів ОБСЄ.

Відомо, що Лавров, хоч і перебуває під санкціями ЄС, але бере участь у міністерській зустрічі ОБСЄ на Мальті. Це перша його поїздка до країни Євросоюзу за час повномасштабної війни.

За інформацією ЗМІ, Лавров братиме участь в обіді в перший день засідання ОБСЄ, але не буде присутній на вечері, темою якої буде російська агресія проти України.

Варто додати, що Міністерство закордонних справ України анонсувало візит свого очільника Андрія Сибіги на міністерську зустріч ОБСЄ на Мальті, де присутній і глава МЗС росії Сергій Лавров.

Візит на Мальту 4-5 грудня глава українського зовнішньополітичного відомства зробить "для участі у 31-му щорічному засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ".

"Глава МЗС виступить на пленарній сесії міністерського засідання ОБСЄ та проведе низку двосторонніх переговорів із колегами з країн-партнерів України", – анонсували у відомстві.

Там додали, що очільник української дипломатії зосередиться на російській агресії проти України, її наслідках для безпеки на просторі ОБСЄ та за його межами та необхідності досягнення "всеосяжного, справедливого та стійкого миру".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: