Фото: Вікіпедія
Про це заявив міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький, передає Рубрика.
Рішення ухвалили на 19-й сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини, що пройшла в столиці Парагваю Асунсьйоні.
Фото: МКСК
Заявку Україна подавала спільно з Естонією.
За його словами, таке визнання є "нашим спільним успіхом, який підтверджує силу нашої єдності".
Точицький також наголосив:
"Українська культура є невіддільною частиною світової, яка ґрунтується на повазі до творчої різноманітності та повазі до культури й традицій народу".
Міністр розповів, що ще у 2013 році Естонія визнала українську писанку об'єктом нематеріальної спадщини своєї країни, а згодом обидві країни звернулися до ЮНЕСКО, аби визнати писанку таким об'єктом на світовому рівні.
Роботу над номінацією розпочали у 2017 році.
Всього вона складається з трьох елементів:
Довідка
Писанка — український різновид великодніх яєць; яйце, декороване традиційними символами, які пишуться за допомогою воску й барвників. Писанки робили з сирого яйця і використовували для ритуального дарування, тоді як крашанки — з варених яєць для ігор та їжі.
Писанка, як і яйце взагалі, символізує початок, народження життя. З писанками і фарбованими яйцями (крашанками) пов'язано безліч легенд, повір'їв, переказів, звичаїв, традицій, обрядів, які виникли ще в язичницьку добу, видозмінювалися, а з прийняттям християнства набули нової якості — пов'язаної з дійством освячення паски під час найголовнішого християнського свята — Великодня, та символізму воскресіння Христа з майбутнім воскресінням померлих людей. Звідси і їхня узагальнена назва — "великодні яйця".
Нагадаємо, до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України за рік додали 27 елементів. Наразі він налічує загалом 93 позиції. До списку входять як традиційні страви, так і народні обряди та методики декоративно-ужиткового мистецтва тощо.
Раніше Міністерство культури та інформаційної політики додало до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини традицію приготування і споживання обрядових хлібів до Дня святого Георгія села Криничне.
Також у червні, до переліку нематеріальної спадщини України внесли танець "Сербен", який виконують місцеві жителі села Чортовець на Івано-Франківщині.
А в лютому до цього переліку додали одразу чотири елементи — кримськотатарську традицію кавову традицію, танець кримських татар "Хайтарма", кашу "Зозуля", яку готують на Вінниччині, та приготування затірки у селі Крива Лука на Донеччині — підсоленого пшеничного тіста, яке не замішується, а затирається до розміру горошини або квасолини.
Служба безпеки України викрила та затримала високопоставленого офіцера, який працював на російські спецслужби. Особисто керував… Читати більше
12 лютого Верховна Рада проголосувала за урядову постанову, в якій пропонують зробити річницю повномасштабного російського… Читати більше
Починаючи з 1991 року, коли Україна здобула незалежність, кількість її населення через міграцію та війну… Читати більше
У місті Запоріжжя відкрилася ще одна підземна школа, в якій зможуть навчатися близько тисячі дітей.… Читати більше
На змаганнях "Ігри Нескорених", як проходять у Канаді, національна збірна України виборола перші нагороди. Про… Читати більше
12 лютого у Брюсселі до штаб-квартири Північноатлантичного Альянсу прибув глава Пентагону Піт Гегсет. Він виступив… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.