Престижну міжнародну премію від "Репортерів без кордонів" отримала українська журналістка
Українська журналістка Наталія Гуменюк була відзначена Press Freedom Award 2024 від організації "Репортери без кордонів" у категорії "Вплив" (Impact). Вона наголосила, що це досягнення належить усій її команді, яка висвітлює складні теми, зокрема депортацію українських дітей із Маріуполя.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук журналістки.
Ключові моменти виступу
- Вдячність захисникам України
Журналістка підкреслила, що свобода українських медіа можлива завдяки військовим, які захищають країну. - Увага до окупованих територій
Вона закликала міжнародну спільноту звернути увагу на ситуацію з українськими журналістами, які перебувають у російському полоні. Згадала трагічну загибель журналістки Віки Рощиної та те, що росія досі не повернула її тіло. - Робота в умовах війни
У рамках відзначення було презентовано короткий фільм про українських журналістів Олега Батуріна та Анжелу Слободян, які пережили тортури в російському полоні, але після звільнення продовжують працювати.
"За те, що я можу робити, можу працювати я насамперед дякую українцям і всім тим, хто воює на передовій. Тільки завдяки їм, а також тим людям в Україні, які цілодобово працюють, моя країна і моє суспільство можуть функціонувати. А отже більшість українських ЗМІ не опинилися у вигнанні, можуть залишатися працювати всередині України, бути поряд з людьми. А бувши поряд, бувши їхніми голосами, ми можемо на щось впливати", підкреслила Наталя під час виступу.
Варто додати, що за вересень і жовтень 2024 року росія скоїла 27 злочинів проти медіа та журналістів в Україні: ці злочини включають вбивства, обстріли, погрози, кібератаки та юридичний тиск. Загалом з початку повномасштабного російського вторгнення в Україні загинув 91 медійник.
Медійники, яких утримує рф
За даними Мінкульту, наразі в російському полоні перебувають 32 представники медіа. Ведуться переговори щодо їхнього повернення.
Тим часом "Кримській правозахисній групі" відомо про щонайменше 18 медійників, що сидять у російських в'язницях. Їм відмовляють у медичній допомозі.
Там казали, що після окупації Херсонської області у 2022 році російські військові викрадали журналістів із Херсона, вивозили їх до Криму та звинувачували у співпраці з українськими військовими, а в Криму після окупації кількість медіа зменшилась у 12 разів.
Нещодавно на тимчасово окупованому лівобережжі Херсонської області у Каховці російські загарбники викрали місцеву журналістку Жанну Кисельову.
Також кількох журналістів і дописувачів новинних Telegram-каналів із тимчасово окупованого Мелітополя, що в Запорізькій області, досі незаконно утримують у в'язницях. Їх рік тому затримали російські загарбники.