На півдні України запрацювали інноваційні освітні простори для дітей: у чому рішення

У центрах діти можуть навчатись та відпочивати з користю за допомогою найсучасніших інноваційних технологій. 

Про це пише "Рубрика" із посиланням на Асоціацію інноваційної та цифрової освіти.

У чому проблема?

Внаслідок війни південь України зазнав значних руйнувань, а мільйони дітей опинилися на межі гуманітарної катастрофи. Багато шкіл були зруйновані або перетворилися на укриття, а постійні обстріли створюють небезпеку для проведення очного навчання. Ситуація у Херсонській області ще більш напружена, адже регіон зазнає бомбардувань щодня – в таких умовах на Херсонщині проживає близько 10 000 учнів, яким потрібно забезпечити належне навчання та доступ до освіти. В решті областей це питання також набуває актуальності через можливі блекаути.

Яке рішення?

46 Цифрових освітніх центрів, які реалізуються ЮНІСЕФ та Асоціацією інноваційної та цифрової освіти(AIDE) за підтримки МОН відчинили свої двері для учнів Херсонської, Миколаївської та Одеської областей

"Держава продовжує активно працювати над забезпеченням безпечного та доступного навчання для наших дітей. Ми докладаємо всіх зусиль для відновлення очного навчання в регіонах, де це можливо, водночас розглядаючи нові формати організації освітнього процесу для безпеки учнів. Цифрові освітні центри це найкраща наразі альтернатива для дітей, якщо немає можливості навчатись у школах", – зазначає заступниця Міністра освіти й науки України Надія Кузьмичова.

З початку 2024 року у трьох південних областях (Херсонська, Миколаївська та Одеська) успішно працюють 16 Цифрових освітніх центрів, а з нового навчального року запрацювали ще 30.

"Цифрові освітні центри розташовані перш за все у тих громадах, де немає очного навчання. Це або звільнені громади або ті, які знаходяться близько до лінії активних бойових дій. Також освітніми просторами охоплені певні райони обласних центрів, наприклад, Одеси та Миколаєва, в яких деякі школи також не працюють офлайн повністю або частково через відсутність або не достатню кількість місць в укриттях", – розповідає Анатолій Ігнатович, координатор освітніх проєктів ЮНІСЕФ.

Як це працює?

В Цифрових освітніх центрах діти можуть навчатись та відпочивати з користю за допомогою найсучасніших інноваційних технологій: Штучного Інтелекту, віртуальної реальності, кейсових уроків, Майнкрафт тощо.

"Наша команда за дуже короткий час запустила 46 центрів: від ремонтів, постачання сучасного обладнання до організації процесу надолуження освітніх втрат за моделлю «перегорнутого класу», яка змінює парадигму змісту освіти, коли саме дитина є у центрі процесу навчання та сама опрацьовує інформацію завдяки гейміфікованим технологіям, а вчитель виконує роль надійного помічника, ментора, якого учень чи учениця запитує за власним рішенням. Таким чином, дітям та підліткам не тільки стає цікавий сам процес навчання, яким вони самі управляють, а також у них розвиваються важливі для життя навички тайм-менеджменту, самостійного прийняття рішень тощо", пояснює Виконавчий директор Асоціації інноваційної та цифрової освіти, координаторка Мережі Українських Освітніх Хабів Марія Богуслав.

У листопаді для координаторів нових 30 Цифрових освітніх центрів провели триденний тренінг з питань управління просторами.

"Для Херсонської області дуже важливо мати таку інфраструктуру для дітей, як Цифрові освітні центри, оскільки в нашій області учні вчаться онлайн вже третій рік поспіль, перший з яких, багато дітей, на жаль, змушені були провести в окупації. Такі центри мають велику популярність не тільки у дітей, але й у дорослих, адже іноді – це єдиний безпечний простір з усіма умовами для спілкування у громадах", – голова Херсонської обласної державної адміністрації Олександр Прокудін.

Нагадаємо, що 3 грудня у міжнародному центрі "Місто Добра" у Чернівцях відбулися читання за участі евакуйованих дітей, дітей на реабілітації, письменниці Наталії Попович, каністерапевта Ігоря Роздобудька та собак з інвалідністю з притулку "Хвостики". Читали книгу "Особливі тварини" про тварин із травмами та інвалідністю, розповідали про етичну поведінку з ними та шукали спільну красу й силу в травмованих людей і тварин.

Свіжі дописи

  • Новини

За версією журналу Time Трамп вдруге став “Людиною року”

Впливовий американський журнал Time назвав новообраного президента Сполучених Штатів Дональда Трампа "Людиною року 2024". Про… Читати більше

Thursday December 12th, 2024
  • Новини

Заповідник “Бабин Яр” та Одеський музей внесли до списку ЮНЕСКО: вони отримали посилений захист у рамках Гаазької конвенції

11 грудня під час 19-го засідання Комітету із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту,… Читати більше

Thursday December 12th, 2024
  • Новини

У Вінниці стартували “Хорові асамблеї Леонтовича”: у чому рішення

У Вінниці в четвер, 12 грудня, розпочалися дводенні "Хорові асамблеї Леонтовича". Зокрема відбудеться присвячена композитору… Читати більше

Thursday December 12th, 2024
  • Новини

Нацбанк через сплеск інфляції підвищив облікову ставку: сповільнення інфляції НБУ прогнозує наступного року

Національний банк України (НБУ) ухвалив рішення підвищити облікову ставку з 13,0% до 13,5% річних з… Читати більше

Thursday December 12th, 2024
  • Новини

CNN визнала документальну стрічку про український ресторан у Нью-Йорку однією з найкращих цього року

Телерадіокомпанія CNN склала перелік "документальні фільми 2024 року, які обов'язково варто подивитися". До списку ввійшов… Читати більше

Thursday December 12th, 2024
  • Новини

Керченський міст росіяни визначають пріоритетним об’єктом для охорони, – Плетенчук

Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук розповів, що наразі росіяни визначають Керченський міст пріоритетним об’єктом для… Читати більше

Thursday December 12th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.