fbpx
Сьогодні
Фото 10:20 05 Гру 2024

Екопапір з живим насінням з Кліматичного саміту СОР-29 висадили у столичному ботанічному саду

English version here

Фото: Суспільне Новини / Анастасія Карнаух

4 грудня в оранжереї Національного ботанічного саду імені Миколи Гришка висадили унікальний екопапір із живим насінням, що є частиною павільйону України на Кліматичному саміті ООН СОР-29. Цей павільйон символізував силу природи та здатність України відроджуватися після руйнівних наслідків війни.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Суспільне Київ.

Зауважимо, що Україна вже втретє презентувала свій павільйон на COP, найбільшій щорічній міжнародній конференції з питань клімату. 

У 2024 році концепція павільйону побудована на ідеї спільних зусиль, що виростають у великі зміни. Основний матеріал павільйону — український екологічний папір з живим насінням різнотравʼя. На ньому художниця Олександра Жумайлова створила зображення площею понад 120 кв. м, розмістивши 50 ключових екологічних ініціатив держави, бізнесу та громадськості України.

Також українські організації презентували 3D-інсталяцію про наслідки російських екологічних злочинів для України та світу. Інсталяція обладнана "окулярами реальної реальності".

"Завдяки зонам віртуальної реальності відвідувачі павільйону могли на власні очі побачити українські ліси й поля, знищені Росією, а також пролетіти над Каховським водосховищем, місцем найбільшої рукотворної екологічної катастрофи, та побачити диво природного відновлення — вербовий ліс, що виріс на його місці", — зазначили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів.

Після завершення кліматичної конференції в Баку павільйон розібрали, а фрагменти його стін із насінням квітів вирушили до ботанічного саду в Києві, а також до країн-партнерів України.

екопапір у ботанічному саду, Київ

Фото: Суспільне Новини / Анастасія Карнаух

"Тобто ключові партнери України отримують коробку, в якій є частина українського павільйону в рамці на згадку про те, що цей павільйон про країну яка відновлюється, яка відроджується, яка рухається вперед не зважаючи на повномасштабну війну.

І також там є папір з насінням, інструкція як його висадити. І ми сподіваємося вже весною побачити багато-багато публікацій з тим, як проросло це українське різнотрав'я", — сказала співзасновниця Gres Todorchuk Ярослава Гресь.

екопапір у ботанічному саду, Київ

Фото: Суспільне Новини / Анастасія Карнаух

За словами співзасновниці компанії "Паперія" Анни Анохіної, аркуші екопаперу виготовлені на 90% із перероблених обрізків зошитів. У процесі виробництва до суміші додається насіння квітів, зокрема маку, петунії та чорнобривців.

"Ми закуповуємо обрізки зошитів з різних офсетних фабрик в Україні. Тобто те, що повинно потрапити у смітних, воно переробляється і потрапляє в наш папір. Потім ці обрізки перемелюються з водою, ми додаємо насіння квітів, у нас є спеціальні рамки, на який ми наливаємо цей папір. Це повністю ручна робота", — розповіла Анохіна.

Нагадаємо, що з 11 по 22 листопада в Баку пройде 29-та Конференція ООН зі зміни клімату (COP). 

Як зазначила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук, однією із задач української делегації є продемонструвати наслідки для навколишнього середовища України від російської агресії.

Учасники Кліматичного саміту ООН COP29, який відбувався в Дубаї, досягли важливого рішення щодо кліматичного фінансування. Після тривалих переговорів країни погодилися щороку виділяти 300 мільярдів доларів до 2035 року для підтримки вразливих країн, які страждають від наслідків кліматичних змін.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: