Замість 12 паперових журналів та книг обліку особового складу буде один електронний, – Міноборони
Міністерство оборони видало наказ № 687. Завдяки якому 12 паперових журналів обліку особового складу замінюються одним журналом. Його можна вести в електронному форматі.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Міноборони.
У чому проблема?
На сьогодні, облік особового складу для військових ведеться винятково у паперовому вигляді і є одним із найбюрократичніших завдань. Усі журнали ведуть від руки, а оновлення даних займає чимало часу та сил.
Яке рішення?
Заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко зазначила, що Міністерство оборони продовжує поступову депаперизацію армії й зменшення бюрократичного навантаження на військових.
"Завдяки прийнятому наказу чимало військових зможуть заощадити свій час як на ведення обліку особового складу, так і на швидке внесення актуальної інформації і виправлення помилок. Ми виступаємо за ефективну службу народові України, а не паперам», — зазначила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
Як це працює?
Електронний журнал можна буде вести винятково на комп'ютері для службового користування. У програмі буде кілька вкладок, що замінять собою зміст наступних журналів та книг, що велися на папері:
- Іменний список особового складу;
- Книга обліку особового складу;
- Іменний список для проведення вечірньої повірки;
- Книга штатно-посадового обліку особового складу;
- Книга алфавітного обліку особового складу;
- Книга алфавітного обліку офіцерів, осіб рядового, сержантського і старшинського складу;
- Книга обліку тимчасово відсутнього і тимчасово прибулого до військової частини особового складу;
- Книга обліку вибулого та прибулого особового складу;
- Добова відомість;
- Журнал контролю за станом обліку особового складу;
- Книга штатно-посадового обліку офіцерів, осіб рядового, сержантського і старшинського складу;
- Добова відомість військової частини на особливий період.
Також, згідно з наказом запроваджено період для переходу з паперових журналів на електронний для тих, хто не має технічної можливості зробити це одразу. Він триватиме до 1 вересня 2025 року. Протягом цього періоду, Головне управління персоналу ГШ ЗСУ та Директорат цифрової трансформації у сфері оборони Міністерства оборони збиратимуть з військових частин пропозиції, а також аналізуватимуть виявлені проблеми і недоліки, що пов'язані із веденням електронного журналу.