Про це повідомило "Суспільне", передає Рубрика.
78-річна Христину Гоянюк називали рекордсменкою України з найбільшої кількості написаних щорічних радіодиктантів національної єдності.
З 2000 року вона не пропустила жодного диктанту. Батько жінки був вчителем української мови та літератури, директором школи у Бориславі.
"Тато завжди вчив і казав: слухай, як диктор читає, тому що перше правильне пунктуаційне прочитання — це 90% правильного написання диктанту.
Як написала, поставила розділові знаки, прослухала і більше не треба правити, бо наробиш помилок", — розповідала Христина Гоянюк.
Вона зазначала, що щороку чекає на диктант "більше, ніж свій День народження".
"Це банально, але правда. Після того як мине листопадове написання, Новий рік, оголошують результати, січень, лютий, свята, а потім від весни починаю заглядати в словники, слухати, що де нового в написанні, в правописі українському, аж до самої осені.
Я маю дуже великий запас книжок, орфографічних словників, книжки з правильного написання і так готуюся", — розповідала Христина.
Цього року лідерів з лише однією помилкою немає, а всього двох помилок припустилися кілька учасників:
Довідка
Радіодиктант національної єдності започаткувала команда "Українського Радіо" у 2000 році. Тоді він відбувся 24 травня, у День Кирила та Мефодія. З того часу радіодиктант проводиться щорічно, але завжди 9 листопада — у День української писемності та мови.
Авторами текстів для диктанту були письменники Юрій Андрухович, Ірина Цілик. Цього року:
Головна мета радіодиктанту — об'єднати всіх українців як в Україні, так і за її межами, а не перевірити знання.
Найстаршому учаснику цьогорічного радіодиктанту 99 років, а двом наймолодшим — по 7.
Загалом на перевірку надійшло понад 10 тисяч текстів, більшість із них електронною поштою (із понад 30 країн). Одна були і паперові листи. Часто до листів з текстами люди додавали слова подяки, захоплення як самим текстом, так і читцем.
"Багато листів отримали із небезпечних зон, зокрема: Покровська, Сум, смт Черкаського (Донецька обл.), Костянтинівки (Донецька обл.), Лиману (Луганська обл.), Херсону, Слов'янська, Луганська, Дружківки (Донецька обл.), Краматорська", — розповіла виконавча продюсерка "Українського Радіо", координаторка радіодиктанту Юлія Шелудько.
Нагадаємо, цьогоріч у Блакитній залі Центрального корпусу Українського державного університету імені Михайла Драгоманова 25 жовтня Всеукраїнський Рух "Єдині" провів диктант до Дня української писемності та мови.
Міністерство закордонних справ Естонії у 2024 році виділить з бюджету цього року додаткові 200 тисяч… Читати більше
Всесвітній фонд природи WWF-Україна та The HALO Trust Україна розпочали співпрацю, щоб сприяти екологічній сталості… Читати більше
Під час наради у Києві з начальниками гірських пошуково-рятувальних підрозділів ДСНС за участю голови ДСНС… Читати більше
Сумська область отримала від ООН та уряду Швеції новітнє обладнання для моніторингу повітря. Про це… Читати більше
У столиці в Музеї історії відкрили виставковий проєкт "Різдвяне місто. Київ ХІХ–XX століття". Експозицію представили… Читати більше
У Запоріжжі президент України Володимир Зеленський відвідав перші заняття в сучасній підземній школі, де у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.