Фото: Трініті ХАБ
У чому проблема?
Отець Ігор Шрамко зауважив, що організація "Відлуння війни" офіційно працює з 1993 року. Відтоді вона об'єднує ветеранів, які втратили зір під час Другої світової війни.
Недавно до неї приєдналися ветерани, що зазнали поранень, захищаючи Батьківщину під час повномасштабного наступу росіян.
Яке рішення?
"Основні напрями, які ми вже започаткували на волонтерських засадах, — це допомога в опануванні тростини, орієнтуванні в просторі й опануванні асистивних технологій: телефона, смартфона, комп'ютера", — пояснив представник громадської організації.
За його словами, чимало людей приходить до реабілітаційного простору по допомогу. Це не тільки ті, хто нещодавно втратив зір, але й люди, які давно користуються тростиною, проте через війну були вимушені переїхати в інший район. Такі люди потребують допомоги в освоєнні нового маршруту.
Отець Ігор Шрамко сказав, що зазвичай в організацію приходять рідні чи друзі людини, яка втратила зір. Вони шукають не тільки практичних порад, але й підтримки.
Священник зауважив, що під час першого спілкування з людиною, яка щойно дізналася, що не зможе бачити, він одразу намагається пояснити ветеранові, що життя ніколи не буде таким, як раніше.
Як це працює?
"Наскільки нове життя буде активним, яскравим і повноцінним, залежить від самої людини… Нині дуже багато поранених людей. Ті питання та проблеми, які були актуальні понад шістдесят років тому, залишаються актуальними й сьогодні", — переконаний Ігор Шрамко.
Тому, на його думку, перезавантаження ГО "Відлуння війни" на часі. Нині організація, зокрема, ставить за мету налагодити комунікацію між реабілітаційними центрами, шпиталями, лікарнями, фахівцями із супроводу ветеранів у питаннях, як бути й куди звертатися незрячим людям.
Що далі?
У найближчих планах організації зробити реконструкцію входу в реабілітаційний простір, щоб у приміщення, розташоване в напівпідвальному поверсі, було зручно заходити людям із тростинами й на колісних кріслах. Для цього в організації наразі немає фінансування, але до відновлення можуть долучитися всі небайдужі.
Нагадаємо, що у територіальних громадах Харківської області запрацювали Центри життєстійкості – за моделлю "Життєстійкість+", яка орієнтована на допомогу сім'ям.
Окрім того, у Близнюках на Харківщині ветерани розвивають інклюзивний простір для захисників.
Також юристи правозахисного центру "Принцип" розробили типові схеми надавачів послуг для військовослужбовців, ветеранів та їхніх родин. Усю довідкову інформацію про пільги й соціальні послуги фахівці об'єднали в один довідник. Цим довідником, зробленим у максимально доступній формі й розміщеним на сайті "Правовий навігатор "Принцип"", може користуватися будь-хто.
Президент Володимир Зеленський заявив, що якщо Україна не стане членом Північноатлантичного альянсу, то необхідно «будувати… Читати більше
Федеральна рада Швейцарії 12 лютого ухвалила подальші обмежувальні заходи в межах затвердженого Євросоюзом 15-го пакету… Читати більше
Велика Британія виділяє новий пакет оборонної допомоги Україні, який включатиме танки, артилерію, ракети та інші… Читати більше
У наземному громадському транспорті Києва щоденно інформуватимуть про загальнонаціональну хвилину мовчання. При цьому рух автобусів,… Читати більше
Міністр оборони США Піт Гегсет вважає, що повернення до кордонів до 2014 року нереалістичне, і спричиняє ще… Читати більше
росія, діючи за звичною схемою погроз і провокацій, вчергове цілеспрямовано зірвала ротацію експертів Міжнародного агентства… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.