fbpx
Сьогодні
22:18 04 Гру 2024

Уряд Франції відправили у відставку: що відомо

Фото: EPA/UPG

У Франції Національна асамблея (нижня палата парламенту) підтримала вотум недовіри прем'єр-міністру Мішелю Барньє, ініційований лівою коаліцією «Новий народний фронт» та ультраправим «Національним об'єднанням».

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Le Figaro.

За недовіру уряду Барньє проголосував 331 депутат за мінімально необхідних 289.

"Найгіршою політикою було б не засудити такий бюджет, такий уряд, такий крах", – заявила голова ультраправої фракції Марін Ле Пен на дебатах, що передували голосуванню.

Виступаючи перед депутатами, прем'єр-міністр Мішель Барньє наголосив, що реальність державних фінансів не зникне за допомогою «магії вотуму недовіри».

"Така реальність. Я намагався боротися з нею, представляючи складні фінансові тексти. Я б вважав за краще роздавати гроші, хоча у нас їх немає. Але ця реальність залишається, вона не зникне за помахом чарівної палички", – заявив він.

Президент Еммануель Макрон пообіцяв вирішити питання з призначенням наступника Барньє упродовж 24 годин. Єлисейський палац не коментує можливі кандидатури. Утім у пресі називають імена міністра збройних сил Себастьяна Лекорню, а також Франсуа Байру.

Востаннє вотум недовіри чинному уряду у Франції оголошували у 1962 році.

Барньє став прем'єр-міністром із найкоротшим терміном перебування на посаді в сучасній історії Франції.

2 грудня Барньє оголосив про використання спецпроцедури для ухвалення бюджету. Під час засідання Національної асамблеї про застосування статті 49.3 французької Конституції, яка дозволяє уряду в особливих випадках ухвалювати рішення без згоди парламенту.

Після задіювання статті 49.3 на розгляд Нацасамблеї Франції протягом 48 годин виноситься питання про вотум недовіри уряду. Ліві партії та ультраправе "Національне обʼєднання" раніше обіцяли підтримати вотум, а без їхніх голосів у Барньє немає більшості.

Питання бюджету на 2025 рік, в якому французький уряд пропонує скоротити видатки на 60 мільярдів євро передусім шляхом збільшення податків і зменшення виплат, стало каменем спотикання.

Барньє до останнього вів переговори з "Нацобʼєднанням" і пішов на кілька поступок, аби задовольнити їхні бюджетні вимоги. Прем'єр погодився відмовився від запланованого скорочення відшкодування витрат на ліки, а також скасував підвищення цін на електроенергію на суму близько 3 млрд євро. Але французькі ультраправі їх назвали недостатніми.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: