За його даними, проєкт № 11090 в другому читанні підтримали 237 депутатів.
"Наступного року пачка цигарок зросте десь на +40 грн. Може більше, так як акцизи цим законом будуть привʼязані до євро і поступово наближатися у своєму обсязі до мінімальних вимог ЄС", – написав депутат.
Згідно з законом, у 2025 році збільшать специфічну ставку акцизу на сигарети з фільтром та без фільтра на 23,4% – з 47 до 58 євро за 1000 штук.
Мінімальне податкове зобов'язання зі сплати акцизного податку зросте на 23,9% – з 63,45 до 78 євро за 1000 шт.
Як зазначили в пресслужбі Мінфіну, з 2018 року в Україні працює план підвищення акцизу на тютюнові вироби на 20% щороку.
Цей план мав у 2025 році забезпечити виконання вимог директиви ЄС щодо мінімального акцизного податкового зобов'язання – не менше ніж 90 євро за 1000 шт. сигарет.
"Але через процеси девальвації, зокрема, викликані війною, у 2025 році акциз на сигарети досягне лише рівня 70 євро. Тобто, чинний графік не дозволяє досягти рівня оподаткування встановленого у ЄС, тому виникла необхідність переглянути ставки акцизного податку, з метою поступового, до 2028 року, досягнення мінімального рівня встановленого Директивою ЄС", – йдеться в повідомленні.
Закон передбачає поступове, протягом 4 років, підвищення ставок акцизного податку на сигарети до досягнення мінімального рівня встановленого директивою 2011/64/ЄС з огляду на євроінтеграційні зобов'язання нашої держави. Також ставки акцизу для тютюнових виробів визначатимуться у євро.
Нагадаємо, змінами до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок акцизного податку на тютюнові вироби передбачені додаткові доходи у обсязі 27,1 млрд гривень (підвищення ставок акцизного податку на тютюнові вироби – 22,6 млрд гривень; податок на додану вартість від збільшення бази оподаткування (ставок акцизу) – 4,5 млрд гривень).
Зазначимо, що сигарети в Україні дорожчають приблизно на 20% на рік. За даними Держстату, у жовтні 2024 року сигарети преміум-класу коштували 113,7 гривні за пачку. У грудні минулого року вони коштували 96,2 гривні за пачку.
Як повідомлялось раніше, "Рубрика" розбиралась, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028 року. Читайте про це в нашому матеріалі "Збільшення податків на тютюнові вироби: чимало активістів не згодні з рішенням".
Довідка
За даними дослідження КМІС у 2023 році, в Україні 24,5% населення щодня споживають тютюнові та нікотинові вироби: 36% чоловіків та 15% жінок. Якщо серед чоловіків є тенденція до зниження, то серед жінок поширеність куріння подвоїлася за 7 років: у 2017 році щоденними курцями були 7% українок.
Нагадаємо, тютюнова епідемія загрожує демографічному розвитку України.
Також повідомлялось, що в Україні з початком поширення електронних сигарет призупинилося падіння кількості курців.
Тому "Рубрика" зібрала поради для близьких тих, хто має тютюнову залежність. Про те, як допомогти дорослому або підлітку відмовитися від куріння читайте у нашому матеріалі "Позбутися залежності: як допомогти близькій людині кинути курити".
У ніч на 12 січня російські загарбники запустили по Україні 94 безпілотники. Сили оборони України збили 60 російських… Читати більше
У Лондоні на церемонії нагородження журналу The Ring відзначили досягнення українського чемпіона світу в надважкій… Читати більше
Розвідка Південної Кореї підтвердила, що в український полон потрапили два північнокорейських солдати. Там також процитували… Читати більше
Тисячі дронів, які Литва обіцяла передати Україні до кінця 2024 року, досі не доставили –… Читати більше
Минулої доби, 11 січня, найактивніше ворог також атакував Покровський напрямок: там Сили оборони відбили 77 штурмів.… Читати більше
Кіпр до кінця 2025 року планує вирішити усі технічні питання, необхідні для приєднання до Шенгенської… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.