За його даними, проєкт № 11090 в другому читанні підтримали 237 депутатів.
"Наступного року пачка цигарок зросте десь на +40 грн. Може більше, так як акцизи цим законом будуть привʼязані до євро і поступово наближатися у своєму обсязі до мінімальних вимог ЄС", – написав депутат.
Згідно з законом, у 2025 році збільшать специфічну ставку акцизу на сигарети з фільтром та без фільтра на 23,4% – з 47 до 58 євро за 1000 штук.
Мінімальне податкове зобов'язання зі сплати акцизного податку зросте на 23,9% – з 63,45 до 78 євро за 1000 шт.
Як зазначили в пресслужбі Мінфіну, з 2018 року в Україні працює план підвищення акцизу на тютюнові вироби на 20% щороку.
Цей план мав у 2025 році забезпечити виконання вимог директиви ЄС щодо мінімального акцизного податкового зобов'язання – не менше ніж 90 євро за 1000 шт. сигарет.
"Але через процеси девальвації, зокрема, викликані війною, у 2025 році акциз на сигарети досягне лише рівня 70 євро. Тобто, чинний графік не дозволяє досягти рівня оподаткування встановленого у ЄС, тому виникла необхідність переглянути ставки акцизного податку, з метою поступового, до 2028 року, досягнення мінімального рівня встановленого Директивою ЄС", – йдеться в повідомленні.
Закон передбачає поступове, протягом 4 років, підвищення ставок акцизного податку на сигарети до досягнення мінімального рівня встановленого директивою 2011/64/ЄС з огляду на євроінтеграційні зобов'язання нашої держави. Також ставки акцизу для тютюнових виробів визначатимуться у євро.
Нагадаємо, змінами до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок акцизного податку на тютюнові вироби передбачені додаткові доходи у обсязі 27,1 млрд гривень (підвищення ставок акцизного податку на тютюнові вироби – 22,6 млрд гривень; податок на додану вартість від збільшення бази оподаткування (ставок акцизу) – 4,5 млрд гривень).
Зазначимо, що сигарети в Україні дорожчають приблизно на 20% на рік. За даними Держстату, у жовтні 2024 року сигарети преміум-класу коштували 113,7 гривні за пачку. У грудні минулого року вони коштували 96,2 гривні за пачку.
Як повідомлялось раніше, "Рубрика" розбиралась, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028 року. Читайте про це в нашому матеріалі "Збільшення податків на тютюнові вироби: чимало активістів не згодні з рішенням".
Довідка
За даними дослідження КМІС у 2023 році, в Україні 24,5% населення щодня споживають тютюнові та нікотинові вироби: 36% чоловіків та 15% жінок. Якщо серед чоловіків є тенденція до зниження, то серед жінок поширеність куріння подвоїлася за 7 років: у 2017 році щоденними курцями були 7% українок.
Нагадаємо, тютюнова епідемія загрожує демографічному розвитку України.
Також повідомлялось, що в Україні з початком поширення електронних сигарет призупинилося падіння кількості курців.
Тому "Рубрика" зібрала поради для близьких тих, хто має тютюнову залежність. Про те, як допомогти дорослому або підлітку відмовитися від куріння читайте у нашому матеріалі "Позбутися залежності: як допомогти близькій людині кинути курити".
Міністерство закордонних справ Естонії у 2024 році виділить з бюджету цього року додаткові 200 тисяч… Читати більше
Всесвітній фонд природи WWF-Україна та The HALO Trust Україна розпочали співпрацю, щоб сприяти екологічній сталості… Читати більше
Під час наради у Києві з начальниками гірських пошуково-рятувальних підрозділів ДСНС за участю голови ДСНС… Читати більше
Сумська область отримала від ООН та уряду Швеції новітнє обладнання для моніторингу повітря. Про це… Читати більше
У столиці в Музеї історії відкрили виставковий проєкт "Різдвяне місто. Київ ХІХ–XX століття". Експозицію представили… Читати більше
У Запоріжжі президент України Володимир Зеленський відвідав перші заняття в сучасній підземній школі, де у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.