Про це пише Укрінформу, цитує Рубрика.
"Минулого вечора ми мали ділову вечерю разом із (високою представницею ЄС – ред.) Каєю Каллас від Європейського Союзу, а також із міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою. Це була дуже добра зустріч.
Ми обговорили, що ми можемо зробити разом, щоб, перше, Україна отримає системи протиповітряного захисту, яких потребує для захисту своєї критичної та енергетичної Інфраструктури, і, по-друге, як забезпечити, щоб Україна отримала позицію сили і могла тоді починати переговори про своє майбутнє в регіоні", – сказав генсек НАТО.
Він зауважив, що союзники по Альянсу зроблять все можливе, щоб українці могли вистояти проти цього жахливого та неспровокованого російського нападу, і щоб Україна отримала необхідні системи протиповітряного захисту.
За словами Рютте, союзники постійно надавали таку допомогу Україні протягом минулих двох з половиною років, протягом більш ніж 1000 днів від початку російського вторгнення, у тому числі, поставляли в Україну системи протиповітряного захисту.
Зараз союзники усвідомлюють особливу потребу в таких спроможностях для захисту енергетичної інфраструктури, оскільки росія знову намагається перетворити зиму на зброю у її війні проти України.
"Це було обговорено вчора ввечері. Як ви знаєте, у світі ми не маємо надмірного потоку поставок систем протиповітряної оборони. Це означає, що ви маєте завжди розставляти пріоритети. Але було чітке погодження за столом (учасників засідання – ред.) минулого вечора, що допомога Україні, особливо щодо (захисту – ред.) інфраструктури, має бути пріоритетом.
Я переконаний, що протягом наступних днів та тижнів союзники зважать, як переконатися, щоб все, що вони можуть поставити в Україну, було поставлено", – наголосив Рютте.
Нагадаємо, у Брюсселі триває дводенна зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО. Вчора, 3-го грудня, в штаб-квартирі Альянсу у форматі робочої вечері відбулося засідання Ради Україна-НАТО за участі міністра закордонних справ України Андрія Сибіги.
Як повідомлялось, голова Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга перед міністерською зустріччю НАТО в штаб-квартирі Північноатлантичного Альянсу заявив, що для того, щоб уникнути блекауту на тлі російських обстрілів, Україні терміново потрібно щонайменше 20 додаткових систем типу Hawks, NASAMS або IRIS-T.
Що відомо про надання України ППО
Нагадаємо, що Німеччина до кінця цього року планує передати Україні додаткові засоби протиповітряної оборони, які раніше анонсувалися. Зокрема, Київ отримає шосту систему ППО IRIS-T та пускові установки для Patriot.
Окрім того, Нідерланди у зв'язку з прогнозами, що на Україну чекає важка зима, надали три пускові установки до системи зенітно-ракетного комплексу Patriot.
Також систему протиповітряної оборони NASAMS американського виробництва, яку допоміг придбати уряд Канади, вже доставили в Україну.
5 вересня Глава держави заявив, що Україна розраховує, що міжнародні партнери реалізують повний пакет рішень щодо постачання систем протиповітряної оборони та іншої військової допомоги. Також він подякував Румунії за подарований ЗРК Patriot.
А в липні президент Володимир Зеленський повідомив, що протиповітряна оборона України посилилася – з Німеччини прибув зенітно-ракетний комплекс Patriot.
У ніч на 7 січня росія запустила по Україні 38 безпілотників. Сили оборони України збили 28 російських… Читати більше
Спецпредставник новообраного президента США Дональда Трампа з питань України Кіт Келлогг відклав свій запланований візит… Читати більше
Серед українських військових, які проходили навчання у Франції, кілька десятків осіб дезертували, але цей випадок… Читати більше
Минулої доби, 6 січня, найактивніше ворог також атакував Покровський та Курахівський напрямки: там Сили оборони відбили… Читати більше
Армія Франції залишає африканські держави, оскільки європейська країна не хоче допомагати хунтам, які прийшли до… Читати більше
Активізація наступу Сил оборони України в Курській області російської федерації може свідчити про новий етап… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.