Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).
Речниця Міністерства закордонних справ рф Марія Захарова 27 листопада заявила, що росія готова обміняти 630 українських військовополонених у форматі "один на один". У відповідь 2 грудня російська омбудсмен Тетяна Москалькова опублікувала список цих осіб і стверджувала, що Україна відмовилася від обміну, запропонованого Росією.
Однак 3 грудня секретар Координаційного штабу, заступник начальника ГУР МО України, бригадний генерал Дмитро Усов спростував ці заяви. Він зазначив, що російська сторона не подавала офіційних запитів на обмін. Генерал також зауважив, що серед опублікованих Росією імен є цивільні, а також військовополонені, яких Україна вже повернула додому. Усов підкреслив, що москва, ймовірно, намагається дискредитувати українські державні органи.
"Одне з російських інсайдерських джерел зазначило, що 29 листопада і 3 грудня заяви Захарової та Москалькової про нібито готовність Росії провести великий обмін полоненими є спробою представити західним партнерам і союзникам України неправдивий наратив про те, що українське керівництво не бажає вести переговори, при цьому брехливо зображуючи Росію як сторону, яка зацікавлена в переговорах", – зазначає він.
Фахівці ISW зазначають, що такі дії кремля, ймовірно, спрямовані на відволікання уваги від зусиль росії зірвати процес обміну військовополоненими та від постійних повідомлень про порушення прав людини в росії, включно зі стратами українських військовополонених.
"Росія, а не Україна, раніше демонструвала небажання проводити обмін військовополоненими, оскільки Росія відхиляла українські пропозиції щодо обміну за кілька місяців до початку наступу українських військ у Курській області в серпні 2024 року", – йдеться у повідомлені.
Ключові висновки ISW
Як повідомлялось, через Катар уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець отримав списки українських військовослужбовців, які зникли безвісти, а також листи військовополонених.
Також у Монреалі відбулась Міністерська конференція з людського виміру Формули миру, учасники якої схвалили Спільне комюніке. Держави – учасниці взяли на себе зобов'язання сприяти поверненню всіх полонених та депортованих громадян України.
Нагадаємо, що 18 жовтня стало днем, коли 95 українських військових, серед яких були захисники "Азовсталі" та відомий правозахисник Максим Буткевич, повернулися з російського полону додому. Це вже 58-й обмін військовополоненими, який провела Україна у форматі "95 на 95".
Під час масованої ракетно-дронової атаки у грудні 2024 року український винищувач F-16 вперше в історії… Читати більше
"Нова пошта" побудувала мегаватну сонячну електростанцію на даху свого Київського інноваційного терміналу: вона вже розпочала… Читати більше
Російські загарбники з вечора 6 грудня обстрілювали місто Семенівка Чернігівської області, внаслідок чого є руйнування… Читати більше
Чеський уряд офіційно виконав своє зобов’язання витрачати щонайменше 2% ВВП на оборону, що відповідає стандартам… Читати більше
У боях за Україну загинув 26-річний доброволець із Шотландії Джордан Маклахлан, який служив в Силах… Читати більше
Міністр оборони Рустем Умєров призначив колишнього міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова своїм… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.