fbpx
Сьогодні
09:23 04 Гру 2024

рф намагається дискредитувати Україну, звинувачуючи у відмові від обміну полоненими, – ISW

English version here

Фото: Телеграм / Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

росія активно здійснює дискредитаційні кампанії проти української влади, намагаючись посіяти недовіру серед громадян до уряду та зобразити Україну як країну, що нібито ухиляється від переговорів про обмін військовополоненими.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

Речниця Міністерства закордонних справ рф Марія Захарова 27 листопада заявила, що росія готова обміняти 630 українських військовополонених у форматі "один на один". У відповідь 2 грудня російська омбудсмен Тетяна Москалькова опублікувала список цих осіб і стверджувала, що Україна відмовилася від обміну, запропонованого Росією.

Однак 3 грудня секретар Координаційного штабу, заступник начальника ГУР МО України, бригадний генерал Дмитро Усов спростував ці заяви. Він зазначив, що російська сторона не подавала офіційних запитів на обмін. Генерал також зауважив, що серед опублікованих Росією імен є цивільні, а також військовополонені, яких Україна вже повернула додому. Усов підкреслив, що москва, ймовірно, намагається дискредитувати українські державні органи.

"Одне з російських інсайдерських джерел зазначило, що 29 листопада і 3 грудня заяви Захарової та Москалькової про нібито готовність Росії провести великий обмін полоненими є спробою представити західним партнерам і союзникам України неправдивий наратив про те, що українське керівництво не бажає вести переговори, при цьому брехливо зображуючи Росію як сторону, яка зацікавлена в переговорах", – зазначає він.

Фахівці ISW зазначають, що такі дії кремля, ймовірно, спрямовані на відволікання уваги від зусиль росії зірвати процес обміну військовополоненими та від постійних повідомлень про порушення прав людини в росії, включно зі стратами українських військовополонених.

"Росія, а не Україна, раніше демонструвала небажання проводити обмін військовополоненими, оскільки Росія відхиляла українські пропозиції щодо обміну за кілька місяців до початку наступу українських військ у Курській області в серпні 2024 року", – йдеться у повідомлені.

Ключові висновки ISW

Як повідомлялось, через Катар уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець отримав списки українських військовослужбовців, які зникли безвісти, а також листи військовополонених.

Також у Монреалі відбулась Міністерська конференція з людського виміру Формули миру, учасники якої схвалили Спільне комюніке. Держави – учасниці взяли на себе зобов'язання сприяти поверненню всіх полонених та депортованих громадян України.

Нагадаємо, що 18 жовтня стало днем, коли 95 українських військових, серед яких були захисники "Азовсталі" та відомий правозахисник Максим Буткевич, повернулися з російського полону додому. Це вже 58-й обмін військовополоненими, який провела Україна у форматі "95 на 95".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: