НАНЦ приєднався до проєкту з культивування корисних антарктичних бактерій: у чому рішення

Національний антарктичний науковий центр приєднався до проєкту з культивування корисних антарктичних бактерій.

Про це повідомляє Міністерство освіти та науки, передає Рубрика.

Яке рішення?

"Українські вчені шукатимуть корисні сполуки серед морських бактерій Антарктики, щоб у майбутньому використовувати їх для потреб людства.

Ці дослідження відбуватимуться у новому проєкті "Горизонт Європа", до якого долучився НАНЦ. Він називається "Розкриття прихованих скарбів водних екстремофілів: сталий розвиток промислово значущих нових активних біомолекул (EXPLORA)"", – йдеться у повідомленні.

Як це працює?

Зазначається, що водні екстремофіли – це морські бактерії Південного океану. Вони виживають за тривалих низьких температур і часто значного ультрафіолетового випромінювання.

Вчені спробують розгадати, як їм це вдається.

Насамперед в межах проєкту відберуть морські бактерії в районі станції "Академік Вернадський" – в акваторії архіпелагу Вільгельма біля західного узбережжя Антарктичного півострова.

Далі передбачені такі етапи:

  • аналіз ДНК відібраних зразків, визначення їхнього складу та функціональних характеристик;
  • створення бази даних перспективних мікроорганізмів, які потенційно можуть синтезувати корисні сполуки з антифризними та антиоксидантними властивостями; підбір оптимальних умов для вирощування бактерій та їхнє культивування;
  • дослідження геному культур бактерій щодо генів, що кодують корисні властивості.

Потім найперспективніші культури бактерій відправлять до лабораторій, де мікроорганізми будуть розмножувати в біореакторах для синтезу та виділення корисних сполук.

Науковці сподіваються, що отримані сполуки будуть потенційно корисними для:

  • фармацевтики,
  • косметології,
  • медицини тощо.

Так у майбутньому наукові розробки можуть перетворитися на нові продукти, корисні для людства.

У співпраці з партнерами планується розробка роботизованої системи відбору зразків у водах Південного океану. Система буде проходити тестування на станції "Академік Вернадський".

Це дозволить зробить відбір мікроорганізмів більш точними та стандартизованим, зменшить залучення в цей процес людини та її потенційний вплив на процес.

Проєкт EXPLORA впроваджується НАНЦ спільно з 12 партнерами з Іспанії, Португалії, Швейцарії, Нідерландів, Німеччини та Болгарії. Він стартував 1 грудня 2024 року й розрахований на 48 місяців.

Як повідомлялось, 28 років тому Велика Британія передала Україні антарктичну станцію "Академік Вернадський": на той момент вона мала назву "Фарадей".

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Україна та Польща розпочали спільні міжнародне дослідження морського дна Антарктики.

Також повідомлялось, що Україна в Антарктиці й надалі проводитиме дослідження та забезпечуватиме безперебійну роботу станції "Академік Вернадський" та криголама "Ноосфера". Кабінет міністрів ухвалив відповідну постанову.

Окрім того, Рубрика повідомляла, що офіційно український антарктичний журнал включили у міжнародну бібліографічну та реферативну базу даних Scopus.

Свіжі дописи

  • Новини

Скаржитися не будемо. Україна знайде вихід з цієї ситуації: Зеленський про замороження коштів від USAID

Президент Володимир Зеленський у зв'язку з рішенням уряду США припинити фінансування USAID заявив, що Україна… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

Прем’єр-міністри України та Албанії обговорили оборонну співпрацю та посилення санкційного тиску на рф

11 лютого відбулася телефонна розмова прем’єр-міністрів України та Албанії Дениса Шмигаля й Еді Рама. Сторони… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

Анімаційний фільм “Я померла в Ірпені” здобув перемогу на найбільшому фестивалі короткометражного кіно

Анімаційний фільм «Я померла в Ірпені» (I Died in Irpin) режисерки Анастасії Фалілеєвої здобув нагороду… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

Росіяни КАБами атакували Сумщину: відомо про двох загиблих

Окупанти скинули дві керовані авіаційні бомби на цивільну інфраструктуру Краснопільської громади Сумського району. Про це повідомили МВС та Офіс генпрокурора, пише… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

Цветочные возможности за рубежом: как поддержать и порадовать близкого человека в ОАЭ?

Приятные сюрпризы и внимание важны для каждого, поэтому важно напомнить любимому человеку о своих чувствах… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

Цього тижня можна безоплатно навчити дитину інклюзивності: як долучитися?

Проєкт Тиждень Турботи — це спілкування з дитиною через казку, яка може навчити її емпатії… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.