10 нових батальйонів і 52 машини розмінування: у Міноборони розповіли про розвиток протимінної діяльності за рік
У 2024 році в Україні створено 10 нових батальйонів розмінування. Крім того, парк машин механізованого розмінування збільшився з двох одиниць до 52, з яких 42 перебувають у ЗСУ та 10 – у Державній спеціальній службі транспорту. Наразі це переважно іноземна техніка, зокрема DOK-ING, Bažena, GCS, Hydrema і Scan Jack, а також машини МР-3101 українського виробництва.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство оборони України.
Про це повідомив начальник Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки Міноборони полковник Руслан Берегуля під час Demine Ukraine Forum. Захід зібрав близько 350 учасників, зокрема представників уряду, міжнародних організацій, експертів з гуманітарного розмінування, неурядових організацій, бізнесу, виробників техніки та розробників інноваційних технологій.
Головна мета – підбиття підсумків у протимінній діяльності за 2024 рік й окреслення викликів у сфері протимінної діяльності наступного року.
«Проведено первинне нетехнічне обстеження у 59 територіальних громадах, ідентифіковано 4219 забруднених або імовірно забруднених ділянок загальною площею 558 км², під час нетехнічного обстеження 35 000 км² території було відмічено як такі, що не містять доказів наявності ризиків, зокрема це дозволило зменшити площу потенційно забруднених територій з 174 000 до 139 000 км²», – розповів полковник Руслан Берегуля.
Своєю чергою начальник управління протимінної діяльності – заступник начальника Головного управління полковник Олег Шуварський запросив розробників новітніх технологій з розмінування до співпраці та наголосив, що Міноборони готове на своїй базі провести попередні випробування інноваційних проєктів, що підвищать безпеку саперів та продуктивність розмінування.
«Наші фахівці нададуть всю необхідну практичну допомогу для організації та проведення випробувань і надалі, у разі успішних результатів, рекомендуватимуть ці проєкти до проходження сертифікації», – зазначив полковник Олег Шуварський.
Нагадаємо, на дев'ятій зустрічі Коаліції з розмінування, яка відбулась під головуванням Литовської Республіки та Ісландії, учасники обговорили потреби України в техніці та озброєнні й узгодили Дорожню карту допомоги на 2025–2034 роки.
Варто зазначити, щоб повністю очистити територію України від вибухонебезпечних предметів внаслідок російської агресії традиційними методами розмінування, може знадобитися сотня років.
Окрім того, від російських мін постраждали понад 760 цивільних, серед них 86 дітей.