Про це пише Рубрика, посилаючись на Москалькову та Лубінця у Telegram.
Як заявляє Москалькова, українська сторона нібито "продовжує затягувати російсько-український обмін полоненими".
Водночас Лубінець спростував ці слова, зазначивши, що Україна готова забрати усіх своїх громадян із полону та незаконного утримання. Він також наголосив на черговій маніпуляції держави-агресора.
"Вкотре дізнаюся про опубліковані російською уповноваженою з прав людини списки українських військовополонених, яких нібито не погоджуються забирати додому.
Вкотре спростовую цю інформацію і підтверджую готовність України забрати усіх своїх громадян із полону та незаконного утримання!", підкреслив український омбудсман.
Лубінець вкотре зауважив, що методи рф залишаються незмінними.
"Російські методи залишаються незмінними і як завжди цинічними стосовно тих людей, які чекають повернення додому своїх Захисників.
Україна не затягує і не затягувала зі здійсненням обмінів, а навпаки заявила про готовність до репатріації тяжкопоранених та тяжкохворих полонених, створивши змішану медичну комісію. А сторона, яка дійсно не зацікавлена у поверненні та реалізації обмінів, досі ігнорує створення такої комісії!", наголосив Уповноважений Верховної Ради з прав людини.
Варто додати, що через Катар уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець отримав списки українських військовослужбовців, які зникли безвісти, а також листи військовополонених.
Також у Монреалі відбулась Міністерська конференція з людського виміру Формули миру, учасники якої схвалили Спільне комюніке. Держави – учасниці взяли на себе зобов'язання сприяти поверненню всіх полонених та депортованих громадян України.
Останній обмін полоненими
Нагадаємо, що 18 жовтня стало днем, коли 95 українських військових, серед яких були захисники "Азовсталі" та відомий правозахисник Максим Буткевич, повернулися з російського полону додому. Це вже 58-й обмін військовополоненими, який провела Україна у форматі "95 на 95".
Серед них – воїни, які захищали Маріуполь і "Азовсталь", Донецьку, Луганську, Харківську, Київську, Чернігівську, Херсонську області.
Особливістю цього обміну було те, що серед звільнених захисників були воїни, які отримали так звані "вироки" судової системи країни-агресорки росії. Серед звільнених полонених були "засуджені":
Щобільше додому вдалося повернути 34 воїнів 12 бригади Національної гвардії "Азов", які брали участь в обороні Маріуполя навесні 2022 року.
У Патронатній службі "Янголи" додали, що глибоко вдячні за допомогу та різнобічну підтримку в організації обміну Об'єднаним Арабським Еміратам.
У Музеї історії Києва презентували мистецький проєкт «Серце назовні. Палітра пам’яті». Ця ініціатива реалізована у… Читати більше
75-річна Алла пройшла понад 20 кілометрів йшла з Торецька до Костянтинівки, аби знайти тих, хто… Читати більше
У Франції Національна асамблея (нижня палата парламенту) підтримала вотум недовіри прем’єр-міністру Мішелю Барньє, ініційований лівою… Читати більше
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Велдкамп оголосив про рішення виділити Україні додатково 22 мільйони євро… Читати більше
Міністерство оборони видало наказ № 687. Завдяки якому 12 паперових журналів обліку особового складу замінюються… Читати більше
Національний оператор поштового зв’язку "Укрпошта" представив послугу доставки закордонних паспортів у 134 країни світу за… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.