fbpx
Сьогодні
15:35 03 Гру 2024

Україна у разі не отримання репарацій від рф, може не повертати Євросоюзу $50 млрд: Парламент ухвалив закон

Фото: Shutterstock.com

3 грудня Верховна Рада в цілому схвалила законопроєкт про зміни до Бюджетного кодексу України, які вводять поняття "умовні боргові зобов'язання".

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Як зазначив нардеп, законопроєкт №12232 підтримав 271 депутат.

Голова бюджетного комітету Роксолана Підласа пояснила, що ініціатива стосується безповоротної фінансової допомоги на 50 мільярдів доларів від країн "Великої сімки" та Європейського Союзу.

Зміни Бюджетного кодексу створюють в бюджетній сфері таке нове поняття як "умовні боргові зобов'язання".

Підласа зазначила, що безповоротна позика у 50 мільярдів доларів від країн G7 і ЄС — це саме такі умовні боргові зобов'язання, тому що Україна не повертатиме цей кредит до того часу, поки не отримає репарації від росії.

Ці гроші також не будуть обліковуватись як державний борг України.

Без цих змін міністр фінансів України Сергій Марченко не матиме права підписати угоду про отримання 50 мільярдів доларів безповоротної фінансової допомоги.

Що відомо про заморожені російські активи

Варто нагадати, що 14 червня на Саміті G7 в Італії лідери країн G7 домовилися про спрямування Україні близько 50 млрд доларів США до кінця року. Кошти будуть обслуговуватися та погашатись шляхом майбутніх прибутків, отриманих від заморожених суверенних російських активів, що знаходяться в Європейському Союзі та інших юрисдикціях.

Згодом, 24 червня країни Європейського Союзу схвалили перший транш військової допомоги для України розміром до 1,4 мільярда євро, що надійде з доходів від заморожених російських активів.

Щобільше Україна отримає від Британії кредит у $2,93 млрд коштом заморожених російських активів. Ці кошти будуть надані Україні для покриття її військових, бюджетних і відновлювальних потреб у боротьбі з російською агресією.

25 жовтня лідери країн G7 дійшли згоди щодо механізму надання Україні кредитів на суму близько $50 мільярдів, забезпечених доходами від заморожених російських активів.

Нагадаємо, що країни "Великої сімки" (G7) мають намір тримати замороженими російські активи навіть після закінчення війни з Україною.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: