Про це йдеться у документі МЗС, яка є у розпорядженні "ЄП".
"Ми переконані, що єдиною реальною гарантією безпеки для України, а також стримуючим фактором для подальшої агресії росії проти України та інших держав, є лише повноправне членство України в НАТО", зауважують в МЗС.
При цьому документ наголошує, що Україна наперед відмовляється від форматів, альтернативних до членства.
"Маючи за плечима гіркий досвід Будапештського меморандуму, ми не пристанемо на жодні альтернативи, сурогати чи замінники повноправного членства України в НАТО?" – наголошує МЗС.
Зовнішньополітичне відомство звертається до "США та Великої Британії, які підписали Будапештський меморандум, до Франції та Китаю, які до нього приєдналися, до всіх держав-учасниць Договору про нерозповсюдження ядерної зброї", із закликом політично підтримати запрошення України до НАТО вже зараз, що стане "дієвою протидією російському шантажу".
МЗС також нагадує, що йдеться не лише про українську і не лише про європейську безпеку, оскільки напад на Україну всупереч домовленостей 1994 року "підірвав довіру до самої ідеї ядерного роззброєння" і пожвавив "активні спроби різних країн від Індо-Тихоокеанського регіону та Близького Сходу до євроатлантичного простору створити чи розширити наявні ядерні арсенали".
У заяві МЗС України підкреслюється, що вона зроблена "з нагоди 30-річчя підписання Будапештського меморандуму".
"Меморандум мав стати значним етапом у зміцненні глобального ядерного роззброєння та слугувати прикладом для інших держав у відмові від ядерної зброї… Однак він не зміг запобігти агресії російської федерації як держави, що володіє ядерною зброєю, проти України як держави, яка від свого ядерного арсеналу відмовилася", – нагадують в МЗС.
МЗС називає Будапештський меморандум "памʼятником недалекоглядності в ухваленні стратегічних безпекових рішень" і наголошує на тому, що "розбудова європейської архітектури безпеки за рахунок інтересів України, а не з їх урахуванням, приречена на провал".
Варто зазначити, нещодавно глава держави Володимир Зеленський заявляв, що найважче питання, яке пов'язане з потенційними мирними переговорами з російською федерацією, це особа переговорника, бо наразі росія не хоче миру. Український лідер також сподівається, що адміністрація президента США Джо Байдена встигне наблизити запрошення в НАТО для України.
Що відомо про вступ України до НАТО
В інтерв'ю SkyNews Зеленський зробив заяву про можливість припинення гарячої фази війни. На його думку, для цього НАТО повинне взяти під "парасольку" підконтрольну Україні територію. Решту територій, як вважає президент, потрібно повернути дипломатичним шляхом.
Проте Зеленський наголосив, що таку пропозицію Україні ніколи не пропонували. За його словами, у самому запрошенні до НАТО мають бути зафіксовані міжнародно визнані кордони України. Але ніхто не пропонував Україні бути в НАТО тією чи іншою частиною.
"Якщо ми хочемо зупинити гарячу фазу війни, нам потрібно взяти під парасольку НАТО підконтрольну нам територію України. Треба зробити це швидко. І тоді Україна зможе повернути дипломатичним шляхом окуповані території", – сказав Зеленський.
Як раніше повідомляла Рубрика, Україна закликала НАТО надати їй запрошення на вступ до Альянсу на засіданні, яке відбудеться 3-4 грудня у Брюсселі.
У Музеї історії Києва презентували мистецький проєкт «Серце назовні. Палітра пам’яті». Ця ініціатива реалізована у… Читати більше
75-річна Алла пройшла понад 20 кілометрів йшла з Торецька до Костянтинівки, аби знайти тих, хто… Читати більше
У Франції Національна асамблея (нижня палата парламенту) підтримала вотум недовіри прем’єр-міністру Мішелю Барньє, ініційований лівою… Читати більше
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Велдкамп оголосив про рішення виділити Україні додатково 22 мільйони євро… Читати більше
Міністерство оборони видало наказ № 687. Завдяки якому 12 паперових журналів обліку особового складу замінюються… Читати більше
Національний оператор поштового зв’язку "Укрпошта" представив послугу доставки закордонних паспортів у 134 країни світу за… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.