Рютте вважає, що примус України до поступок рф становить також загрозу для Європи та США
Україні потрібна хороша угода щодо завершення повномасштабної війни. Примус України до поступок російській федерації може призвести до серйозних загроз безпеці не лише для Європи, а й для Сполучених Штатів.
Про це заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв'ю Financial Times.
Як вважає Генсек, небезпека угоди, яка не враховуватиме інтересів України, полягає у можливому посиленні авторитарних режимів у світі, а саме:
- росії,
- Китаю,
- Північної Кореї,
- Ірану.
"Ми не можемо допустити ситуації, коли Кім Чен Ин (диктатор Північної Кореї, – ред.) і російський лідер (володимир путін, диктатор росії), Сі Цзіньпін (лідер Китаю, – ред.) та Іран спільно радіють через те, що ми дійшли до угоди, яка не влаштовує Україну, тому що в довгостроковій перспективі це становитиме серйозну загрозу безпеці не лише для Європи, а й для США", – заявив Рютте.
Ці країни вже мають міцні економічні та військові зв'язки, які, за словами Рютте, сприяють розпалюванню конфліктів як в Україні, так і на Близькому Сході.
Генсек НАТО заявив, що нині важливіше зосередитися на посиленні військової допомоги Україні, ніж обговорювати її членство в Альянсі. Військова підтримка має забезпечити Києву сильну переговорну позицію, якщо президент Володимир Зеленський вирішить розпочати мирні переговори.
Рютте також підкреслив, що основним завданням є забезпечення України усім необхідним для продовження опору та відновлення територіальної цілісності. Рютте назвав це своїм пріоритетом.
Нагадаємо, що українське Міністерство закордонних справ у день початку міністерської зустрічі НАТО, 3 грудня, оприлюднило офіційну позицію щодо можливих гарантій безпеки, які можуть розглядатися як інструмент стримування від агресії рф.
"Маючи за плечима гіркий досвід Будапештського меморандуму, ми не пристанемо на жодні альтернативи, сурогати чи замінники повноправного членства України в НАТО?" – наголошує МЗС.
Зовнішньополітичне відомство звертається до "США та Великої Британії, які підписали Будапештський меморандум, до Франції та Китаю, які до нього приєдналися, до всіх держав-учасниць Договору про нерозповсюдження ядерної зброї", із закликом політично підтримати запрошення України до НАТО вже зараз, що стане "дієвою протидією російському шантажу".
Позиція Трампа щодо України
Позиція республіканця Дональда Трампа та його команди щодо України залишається неоднозначною. Під час передвиборчої кампанії Трамп неодноразово стверджував, що "закінчить війну", якщо буде переобраний, не розкриваючи, що саме робитиме.
Він запевняв, що зможе припинити війну за 24 години, зокрема завдяки своїм хорошим стосункам з українським президентом Володимиром Зеленським та російським лідером володимиром путіним.
Однак на сьогодні переможець президентських виборів у Сполучених Штатах Дональд Трамп досі не обрав конкретного плану, за яким пропонуватиме завершити війну в Україні. Проте деякі радники пропонують змусити Україну не вступати в НАТО протягом 20 років. А США в обмін на це продовжуватимуть надсилати Україні зброю. росія та Україна нібито мали б погодитися на демілітаризовану зону в понад 1200 км.
Нагадаємо, що 7 листопада американський політик також розмовляв з українським президентом. Володимир Зеленський тоді повідомив, що вони домовилися розвивати співпрацю.
За даними ЗМІ, під час 25-хвилинної розмови Трамп повідомив, що не припинить підтримку України. Також у розмові брав участь американський мільярдер Ілон Маск.