Громадська організація «Асоціація громадських радників України» розробила «ПоРадник безпеки для мешканців громад» – унікальний інструмент, мета якого полягає в підвищенні рівня обізнаності населення щодо алгоритмів дій у небезпечних ситуаціях та зміцненні безпеки в громадах. Цей посібник сприяє активній участі мешканців у формуванні безпечного середовища для всіх, закликаючи їх впливати на безпекову ситуацію у своїй громаді.
Про одну з таких історій змін розповідає громадська радниця-параюристка Ірина Островська, зокрема про те, як студентська рада Первомайського фахового коледжу кораблебудування імені Адмірала Макарова стала каталізатором змін у безпековій культурі громади:
"Я мала щире здивування, коли на фокус – групу прийшло більше 20 студентів коледжу. Звісно, запросили долучитися всіх – когось у якості учасника, хтось був глядачем. Студенти раніше не мали нагоди зустрітися обличчя до обличчя з представниками безпекових структур і депутатського корпусу, тож у них назбиралось багато питань. І коли пересічні мешканці громади ставили запитання про більш побутові речі – прорив води, спалення листя тощо, студентів цікавили безпекові питання – потреба у наявності піших поліцейських патрулів на вулицях, проблема паління у громадських закладах, близьке сусідство з Південноукраїнською атомною електростанцією та алгоритм дій у разі радіаційної загрози", – зазначає пані Ірина.
Дана фокус-група дозволила встановити контакт між ОМС, безпековими структурами та жителями громади, а безпечний і вільний простір зустрічі дозволив обговорити та подискутувати над найбільшими викликами громади. Тож логічним є те, що на наступний захід, презентацію «Порадника безпеки для мешканців громад», студентська рада прийшла з результатами дослідження проведеного серед молоді коледжу щодо безпекової ситуації у закладі освіти. Одним з найгостріших стало питання впорядкування правил користування електросамокатами на вулицях громади. Як виявилося, дане питання має багато нюансів – адже поліція не має до цього жодного відношення, а місцева влада надає лише дозвіл на користування, але точно не встановлює правила пересування на даному транспортному засобі.
"Поруч з коледжем знаходиться заклад загальної середньої освіти і студенти були свідками того, як учні школи удвох, а то і в трьох пересуваються на одному електросамокаті. Містечко маленьке, дороги перенасичені автомобільним транспортом, а про спеціальні велодоріжки немає і мови – тож для дітей такі "поїздки" є небезпечними", – зазначає Ірина Островська.
Уже маючи реальну проблему, а також "Порадник безпеки для мешканців громад" як інструмент покращення громади, була створена робоча група, до складу якої увійшли представники поліції, місцевої ради та студентської ради задля подальшого аналізу ситуації та розробки пропозицій. Протягом місяця команда організувала низку зустрічей з мешканцями громади, де представники робочої групи обговорювали правила користування електросамокатами, необхідність дотримання правил дорожнього руху та відповідальність за порушення. Такі відкриті зустрічі стали своєрідним містком між громадянами та безпековими структурами, зміцнюючи довіру та спонукаючи мешканців до відповідальної поведінки. Також робоча група ініціювала офіційне звернення до Первомайської міської ради задля уточнення деталей впорядкування правил користування електросамокатами на вулицях громади.
Завдяки «Пораднику безпеки», студенти отримали інструмент, який не лише підвищує їхню власну обізнаність щодо небезпечних ситуацій, а й дозволяє їм передавати ці знання іншим. Для учнів шкіл міста було організовано спеціальні безпекові зустрічі, під час яких студенти демонстрували власноруч створений анімаційний фільм «Безпекові ролі в громаді» і проводили заняття за допомогою «Порадника», навчаючи учнів алгоритмам дій у різних небезпечних ситуаціях. Це підвищує загальний рівень безпекової обізнаності молоді та формує культуру відповідальної поведінки.
«ПоРадник безпеки» став рушієм для зміцнення довіри мешканців до безпекових структур і платформи для адвокації безпекових ініціатив. Спільні зусилля студентів, поліції та органів місцевого самоврядування демонструють, що реальні зміни можливі завдяки співпраці. Завдяки цьому практичному кейсу, мешканці Первомайської громади вже побачили, як ефективна комунікація та підтримка безпеки стають можливими, коли всі сторони працюють разом задля спільної мети – захисту життя та добробуту людей.
"Безпека — це не тільки відчуття людьми захищеності, комфорту, соціального благополуччя, відсутність небезпек або низький рівень злочинності. Це і важливий компонент для життєдіяльності не тільки людини, а й всієї громади. Тільки завдяки спільній ініціативності та адвокатуванню нагальних безпекових проблем ми зможемо створити по-справжньому комфортне і безпечне середовище. Щодо нашого кейсу, то мене тішить роль "Порадника" у цьому – бо на мій погляд, саме це і є наша мета: дати інструменти, а молодь та інші місцеві мешканці використовують їх власноруч", – додає громадська радниця-параюристка Ірина Островська.
Таким чином, впровадження «ПоРадника безпеки» не тільки покращує безпекову ситуацію в громаді, а й сприяє розвитку громадянської відповідальності та діалогу між жителями та представниками безпекових структур. Ознайомитись з «Порадником безпеки для мешканців громад» можна за посиланням.
Для підвищення обізнаності громадян з правових знань, а також щодо ключових безпекових ролей у громаді, ГО "АГРУ" розроблено також Інформаційни плакат, який доступний для перегляду і завантаження за посиланням
Партнерська публікація
Українські розробники працюють над революційним AI-застосунком, який допоможе дітям, що не можуть говорити, висловлювати свої… Читати більше
Уже у лютому цього року може відбутися наступне засідання у форматі "Рамштайн": країни-партнери вже погодили… Читати більше
Petcube, провідна українська компанія у сфері технологій для домашніх тварин, анонсувала новий продукт — Petcube… Читати більше
Ви коли-небудь замислювались, чому деякі інтер'єри виглядають бездоганно організованими, ніби зійшли зі сторінок глянцевого журналу?… Читати більше
В погоне за передовыми технологиями не каждый готов выложить внушительную сумму за новенький смартфон от… Читати більше
Збройні сили України 5 січня 2025 року розпочали обмежену бронетанкову контратаку проти російських військ у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.