Про це розповів заступник начальника Головного управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України Олександр Гринчук, пише Рубрика, посилаючись на Суспільне.
"Загалом за останній місяць до лав Збройних Сил повернулися близько 6000 військовослужбовців, які самовільно залишили частину… можу навіть сказати за 72 години як закон передбачає, це близько як 3000 за 72 години стали до строю", — зазначив Гринчук.
Він зазначив, що 40-60% військових із СЗЧ повертаються на службу. Кількість тих, хто самовільно залишив частину, є чутливою інформацією і не розголошується.
За словами Гринчука, військові після СЗЧ у разі, якщо не хочуть повернутися до своєї військової частини, можуть обрати одну із 17 визначених Міноборони:
"Військовослужбовців, які здійснили самовільне залишення частини будуть розподілені у відповідні батальйони резерву тих армійських корпусів, оперативного командування, а далі у визначені міністром оборони військові частини".
До військових частин військові можуть перейти після батальйону резерву, або ж за запрошенням представників цих частин.
"Створені також позаштатні організації, робочі групи в кожному батальйоні резерву із залученням представників органів військового управління для своєчасного виконання визначених завдань. Це і психологічна підтримка, і кадри і служба правопорядку, і представники правоохоронних органів та безпосередньо командири", — підкреслив Гринчук.
Він додав. що командир частини, куди після перебування в батальйоні резерву повертається військовослужбовець, має впродовж 72 годин прийняти військового та надати йому матеріальне та речове забезпечення.
Нагадаємо, нещодавно підписаний закон передбачає дозвіл військовослужбовцям, які вперше вчинили СЗЧ чи дезертували, добровільно повертатися на службу. Щоб уникнути кримінального покарання необхідно повернутися на службу до 1 січня 2025 року.
У такому разі дія контракту або служби військовослужбовця продовжиться, при чому з поновленням усіх пільг, соціальних гарантій, виплат грошового і здійснення продовольчого, речового, інших видів забезпечення.
Причини та наслідки СЗЧ
Однією з причин зростання випадків СЗЧ і дезертирства фахівці називають психологічну виснаженість військовослужбовців, які стикаються з жорстокою реальністю війни. Попри те, що українська армія докладає значних зусиль для підтримки морального духу, не всі військові витримують тиск і стрес на передовій.
Іншою причиною є недостатня підготовка деяких мобілізованих, які опиняються в бойових умовах без належної підготовки або з недостатніми знаннями для виконання завдань.
Публічним прикладом СЗЧ став випадок, коли 21 вересня Сергій Гнезділов написав у Facebook, що самовільно залишив частину, щоб привернути увагу до потреби встановити терміни служби для мобілізованих.
Правоохоронці відкрили кримінальне провадження, яке розслідуватиме Державне бюро розслідувань у зв'язку із заявою військовослужбовця 56-ї окремої мотопіхотної бригади Сергія Гнезділова про самовільне залишення служби через відсутність урегулювання владою питання демобілізації.
Згодом в Офісі Генпрокурора і ДБР повідомили про затримання військовослужбовця 56-ї окремої мотопіхотної бригади Сергія Гнезділова, який самовільно залишив місце служби та повідомив про це публічно, щоб привернути увагу до питання демобілізації.
Варто додати, що військовослужбовців, які втекли зі служби, можуть притягнути до відповідальності за двома статтями Кримінального кодексу України:
З тимчасово окупованих територій у межах ініціативи Президента України Володимира Зеленського Bring Kids Back UA… Читати більше
Українські захисники сьогодні, 7 січня, атакували командний пункт російських військ у Курській області. По ньому… Читати більше
Українські військові тримають оборону на західній околиці міста Курахове на Донеччині. Про це повідомив речник… Читати більше
Вже понад 11 млн заявок надійшло на отримання 1000 грн за програмою Зимова єПідтримка. Понад… Читати більше
На українських тимчасово окупованих територіях у дошкільних установах та освітніх закладах так звані "адміністрації" отримали… Читати більше
Аварія російських танкерів "Волгонефть-212" та "Волгонефть-239" у Керченській протоці 15 грудня призвела до масштабного забруднення… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.