Про це інтерв'ю Reuters заявив віце-прем'єр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федорова, передає Рубрика.
За його словами, машини, схожі на баггі, є прикладом того, як технології змінюють позиційну війну в Україні, і позбавлять війська необхідності діяти в районах поблизу лінії фронту, де часто відбуваються російські обстріли та безпілотники.
"Цього року ми закупили кілька тисяч наземних платформ, а наступного року, я думаю, нам знадобляться десятки тисяч", – сказав в інтерв'ю міністр, який займався закупівлею безпілотників більшу частину війни. З цього місяця він більше не займається закупівлею дронів.
Федоров повідомив, що ці машини вже використовуються вздовж фронту і в Курській області росії, де війська ЗСУ вирізали анклав під час серпневого вторгнення.
В Україні є кілька навчальних центрів для навчання для їх використання, додав він.
За словами Федорова використання військових технологій стрімко розвивається, незважаючи на те, що війна перетворилася на криваву, виснажливу боротьбу без істотних змін на полі бою, незважаючи на нещодавні прискорені успіхи росії, що почалися через 33 місяці після вторгнення у 2022 році.
З 2023 року виробництво безпілотників великої дальності в Україні збільшилося в десятки разів, а президент Володимир Зеленський поставив за мету наступного року випустити 30 тисяч одиниць цієї зброї глибокої поразки.
росія запускає тисячі безпілотників великої дальності на місяць, активно використовуючи недорогі "неправдиві" безпілотники, які вимотують сили ППО України, які бачать відмітку на радарі та змушені її збивати.
Федоров заявив, що Україна також використовувала безпілотники-приманки та іноді запускала більше ударних безпілотників за одну ніч, ніж росія, але це була не просто гра цифр.
"[ШІ] використовується деякою мірою, але більш важливими питаннями є зв'язок та методи запуску (безпілотників) для далеких ударів. Росія покращила моніторинг запусків безпілотників (України), швидко реагуючи та націлюючись на місця запуску. Ці нюанси вимагають постійних змін методу запуску та підключення", – сказав він.
За його словами, Україна має ударні безпілотники, які можуть літати на відстань до 1800 км.
Він також підтвердив, що Україна працює над безпілотниками для перехоплення ударних безпілотників великої дальності на кшталт "Шахеду", які росія використовує для своїх нічних атак на українські міста.
"Деякі компанії, які виробляють… літаки, проводять випробування, які завдяки спеціалізованому програмному забезпеченню та радарам можуть вражати "шахеди", але це все ще перебуває на стадії досліджень та розробок. Певні результати є", – сказав він.
Він повідомив, що цього року Україна уклала контракт на закупівлю 1,6 млн безпілотників, з яких було поставлено 1,3 млн, включаючи недорогі FPV-безпілотники, оснащені камерами, що дозволяють дистанційно пілотувати їх для досягнення цілей.
Україна також використовує десятки вітчизняних систем штучного інтелекту, які дають змогу її безпілотникам досягати цілей на полі бою без участі пілотів, що дозволяє їм залишатися ефективними в районах, захищених потужними перешкодами.
Федоров повідомив, що десять компаній постійно конкурують у державних закупівлях за право постачати продукцію на базі штучного інтелекту.
"Я думаю, що наступного року значно збільшиться відсоток автономних дронів з наведенням. Ми можемо побачити перші реальні застосування рою дронів, хоч і не в масовому масштабі. Перші кроки будуть зроблені", – сказав він.
Що відомо про вітчизняне виробництво БпЛА
19 грудня під час пресконференції президент України Володимир Зеленський заявив, що наступного року в Україні буде виготовлено мільйон дронів.
Окрім 1 мільйон FPV дронів, у 2024 році виготовлять ще понад 10 тисяч ударних дронів середньої дальності польоту та понад тисячу дронів із дальністю від 1 000 км.
Раніше голова СБУ повідомив, що в Україні виготовили унікальний морський надводний дрон "Морський малюк". Виробництво цих безпілотників розташоване в Україні, але заводи знаходяться під землею.
Окрім того, Україна налагодила серійне виробництво вітчизняного аналога "Шахедів". За місяць вдається виготовити десятки таких дронів.
Також, почали виготовляти серійно вітчизняні ударні БпЛА літакового типу Cobra, які розробили інженери із Кривого Рогу: дальність їхнього польоту становить до 300 км.
Українські виробники дронів на даний час уже спроможні щомісяця виготовляти до 150 тисяч одиниць продукції, а до кінця 2024 року планують вийти на загальну цифру у 2 мільйонів безпілотників.
Російські війська атакували Кривий Ріг трьома крилатими ракетами "Іскандер-К" вдень 9 січня, проте всі ракети… Читати більше
Заступниця Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй Нада аль-Нашіф представила в Женеві оновлену доповідь Ради з… Читати більше
Канада планує виділити 440 млн канадських доларів (приблизно 330 млн дол. США) на підтримку України.… Читати більше
Увечері 9 січня президент Володимир Зеленський прибув до Італії, де запланована зустріч з прем'єр-міністеркою країни… Читати більше
Коаліція із закупівлі безпілотників для України анонсувала постачання 30 000 дронів. Про це повідомило британське Міністерство оборони.… Читати більше
У Курській області 47-ма окрема механізована бригада "Маґура" відбила масований штурм російських військ разом із… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.