Про це повідомляє Digi24, передає Рубрика.
Як відомо, у Румунії в неділю, 1 грудня, відбулись парламентські вибори.
Станом на 07:00, 2 грудня, після підрахування 99% голосів:
Також за підрахунками голосів:
Загалом у виборах 1 грудня взяли участь 39 партій і 19 організацій національних меншин. Виборчі дільниці по всій країні відкрились о 7:00 і закрились о 21:00.
У країні діє пропорційна система – депутати обираються від партій, які подолали бар'єр у 5% по всій Румунії або щонайменше 2% голосів у чотирьох виборчих округах.
Якщо жодна з партій не здобуде більшості місць, то почнуться коаліційні переговори. Партія, яка набере найбільше голосів, найімовірніше, висуне прем'єр-міністра.
Лідерку USR Елену Ласконі ще чекає боротьба у другому турі президентських виборів проти ультраправого кандидата Каліна Джорджеску.
Після оприлюднення екзит-полу лідер PSD та прем'єр-міністр країни Марчел Чолаку, який подав у відставку після поразки на виборах президента, пообіцяв, що країна продовжить розвиток завдяки європейським інвестиціям, але водночас "захищатиме свою ідентичність, національні цінності та православну віру".
Джордж Сіміон, глава AUR, сказав, що з цими виборами "Румунія відроджується", та привітав результати інших правих сил. А Ласконі закликали до єдності, щоб "російські боти в TikTok не змогли знищити демократію".
Зазначається, що після першого туру президентських виборів, де переміг ультраправий Калін Джорджеску, підтримка радикальних сил значно зросла. Це може створити труднощі для формування уряду на чолі з PSD, враховуючи розбіжності серед партій щодо економічних реформ та бюджетної політики.
Політичні експерти зазначають, що ці вибори стали відображенням соціального розколу в країні, де найбідніші регіони ЄС потребують інвестицій, а внутрішні чвари та скандали з корупцією послабили позиції проєвропейських сил.
Сергіу Міскою, професор політології в Університеті Бабеш-Боляй, пояснив, що PSD, ймовірно, відіграватиме центральну роль у будь-яких коаліційних переговорах.
На його думку, результати вказують на "найроздробленіший політичний спектр з 1990 року".
"Коаліція з центристськими партіями більш імовірна, ніж з гарячими екстремістами. І багато залежить від того, хто стане президентом", – зазначив політичний оглядач Раду Магдін.
Повідомляється, що кількість румунських виборців, які віддали свій голос за новий парламент, побила загальну явку на виборах 2008 року.
За останніми даними, станом на 18:00 1 грудня, на парламентських виборах у Румунії проголосували 8,2 мільйона громадян у країні та понад 607 тисяч – у діаспорі. Явка виборців досягла 46,09%.
Зазначимо, що цей показник уже побив явку на всіх парламентських виборах у Румунії, починаючи з 2008 року, коли вона не піднімалась вище 41,8%. На останніх виборах 2020-го явка взагалі впала до мінімальних 33,3%.
Для порівняння, в першому турі цьогорічних президентських виборів у Румунії явка виборців становила 52,56%: свої голоси віддали 9 465 257 з 18 008 480 громадян, які мають право голосу.
Голосування відбулися через тиждень після першого туру президентських перегонів, в якому найбільшу кількість голосів здобув ультраправий та проросійський шовініст Келін Джорджеску. На другому місці опинилася правоцентристка від партії AUR Елена Ласконі.
Українські правоохоронці затримали номінального власника компанії, яка діяла в країні під брендом онлайн-казино "PIN-UP" та… Читати більше
9 січня Верховна Рада України ухвалила зміни до законодавства щодо трансплантації органів і тканин, уточнивши… Читати більше
Україна прагне досягти рекордних планів щодо безпілотних систем у 2025 році, які країна виробляє сама… Читати більше
Номінований майбутнім президентом США Дональдом Трампом на посаду радника з національної безпеки конгресмен Майк Волтц… Читати більше
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 7 січня заявив, що Кабінет міністрів подав до… Читати більше
Міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що учасники засідання Контактної групи з питань оборони України (формат… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.