Про це заявив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час Demine Ukraine Forum 2024, передає Рубрика з посиланням на Укрінформ.
Глава уряду зазначив, що над розмінування України зараз працюють:
Шмигаль поінформував, що у перший рік повномасштабної війни потенційно замінованими вважалися 174 тис. кв. км української території.
Сьогодні потенційно замінована територія становить близько 139 тис. км кв., що більше, ніж площа Греції, Болгарії чи Австрії. Вдалося повернути в експлуатацію майже 35,5 тис. квадратних кілометрів української землі.
Прем'єр-міністр також поінформував, що ВНП завдають збитків аграрному сектору – 1,2 млрд доларів щорічно.
Окрім того, від російських мін постраждали понад 760 цивільних, серед них 86 дітей.
Україна провадить гуманітарне розмінування відповідно до Стратегії протимінної діяльності, наголосив Шмигаль. За його словами, перший напрямок передбачає обстеження територій, щоб визначити, які території розташовуються поза зоною ризику, та швидко повернути їх аграріям в обробку. Шмигаль підкреслив, що це дає змогу:
Ще одним напрямком стратегії є залучення міжнародної допомоги. За словами глави уряду, наразі до Коаліції гуманітарного розмінування долучилися близько 50 країн, загальний обсяг внесків становить понад мільярд доларів.
Крім того, збільшується кількість розмінувальної техніки. Прем'єр-міністр наголосив на локалізації розвитку власного виробництва такої техніки та закликав партнерів замовляти нові машини на українських підприємствах.
"Ми відкриті до всіх інновацій, які можна застосувати в розмінуванні. В Україні існує величезний простір для апробації найновітніших технологій. Відповідно, один із напрямків, над яким ми працюємо, — збільшення сертифікованих операторів протимінної діяльності, зокрема приватних. Уряд максимально спростив, уніфікував та цифровізував сертифікацію. За рік кількість операторів зросла вдвічі. Очікуємо на подальшу позитивну динаміку", – сказав він.
Шмигаль також нагадав, що держава готова компенсувати аграріям 100% послуги розмінування. Це, за його словами, формує конкурентний ринок та стимулює операторів працювати швидко та ефективно.
"Дякую мужнім саперам, операторам протимінної діяльності, українським виробникам техніки, нашим закордонним друзям, які допомагають фінансами та технологіями", – сказав Прем'єр-міністр.
Нагадаємо, на дев'ятій зустрічі Коаліції з розмінування, яка відбулась під головуванням Литовської Республіки та Ісландії, учасники обговорили потреби України в техніці та озброєнні й узгодили Дорожню карту допомоги на 2025–2034 роки.
Як раніше повідомляла Рубрика, оновлену концепцію "Коаліції з розмінування" у Вільнюсі презентував Міністр національної оборони Литовської Республіки Арвідас Анушаускас.
Концепція включає в себе:
Варто зазначити, щоб повністю очистити територію України від вибухонебезпечних предметів внаслідок російської агресії традиційними методами розмінування, може знадобитися сотня років.
Українська влада згодом проведе аудит наданої допомоги в рамках зимової "єПідтримки", і українцям, хто оформив… Читати більше
2 грудня президент України Володимир Зеленський заявив, що кадрові перестановки у Збройних силах, які нещодавно… Читати більше
Європейська комісія офіційно визнала Київську область "Регіональною Інноваційною Долиною", що ставить її в один ряд… Читати більше
Понад 250 млн грн накопичили українці за третій місяць дії програми "Національний кешбек", що вдвічі… Читати більше
Народна депутатка від Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Альона Шкрум вирішила припинити дію свого мандату, комітет Верховної… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський наголосив, що російська федерація має усвідомити злочини, які скоює в Україні.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.