Про це повідомив CEO стартапу Олександр Терновий, пише Рубрика.
У чому проблема?
Як розповів засновник ініціативи, поштовх до заснування стартапу прийшов під час волонтерства, влітку 2023-го. Олександр допомагав українським пораненим ветеранам, які потребували протезування в Німеччині.
"Стикнувшись з бюрократією і відмовами (німецьких – ред.) страхових компаній надавати протези пальців, помітив, що навіть місцеві жителі не могли отримати таку допомогу, хоча німецька медична система вважається однією з найкращих у світі. Незалежно від віку, фізичної форми або навіть планів залишитися в Німеччині, пацієнти не мали доступу до функціональних рішень для пальців", наголосив він.
Яке рішення?
Тому, як наголосив Терновий, він вирішив запустити власний проєкт, який би закривав цю проблему:
"Дізнавшись про ініціативу через ІТ-спільноту в Берліні, вирішив приєднатися Євген Машков. Розробку почали в червні 2024-го. Менше ніж за пів року розробили перший протез пальця, що замінює дистальну (першу) фалангу. Це було складним процесом, що потребувало понад 100 ітерацій".
Головна мета стартапу — зробити протези доступними, зменшивши їхню вартість завдяки локалізації виробництва та автоматизації.
Як це працює?
На відміну від дорогих рішень на ринку (від 3000 до 17 000 євро), команда Dotyk Fingers пропонує продукт за значно нижчими цінами.
Наразі стартап також працює над внесенням своїх протезів до реєстру лікарських засобів України, щоб пацієнти могли отримувати їх коштом державних програм.
Dotyk Fingers пропонує клієнтам простий і зрозумілий процес замовлення:
Продукція орієнтована на ветеранів та мануальних працівників, які потребують функціональних рішень за розумну ціну.
Зауважують, що у команді Олександр відповідає за маркетинг, продажі та роботу з клієнтами, а Євген займається технічними рішеннями та регуляторними питаннями:
"Також ми співпрацюємо з консультантами в різних галузях. Наразі шукаємо індустріальних дизайнерів, які могли б приєднатися до нашої команди та допомогти з розробкою рішень для всіх типів ампутацій".
Засновники почали з простого лендінгу, де розмістили пропозицію щодо протезування пальців. За два тижні, каже Олександр, зібрали понад 30 заявок від зацікавлених людей. Реалізували продукт для понад 10 користувачів.
На старті засновники вклали у проєкт 25 000 євро власних коштів. Зараз вони планують залучити pre-seed інвестиції у 75 000 євро для прискорення розробки нових продуктів, зокрема протезів для проксимальної фаланги.
Майбутні цілі включають сертифікацію продуктів для ринку ЄС, розширення асортименту та забезпечення доступу до функціональних протезів для людей з усього світу.
На Прикарпатті у КНП "Верховинська багатопрофільна лікарня" відкрили ще одне сучасне реабілітаційне відділення. Про це… Читати більше
Данія на поточний рік вже зарезервувала 135 мільйонів євро для подальших закупівель за "данською моделлю",… Читати більше
Сполучені Штати Америки виділяють Україні новий пакет військової допомоги на 500 млн доларів. Про це… Читати більше
Президент Володимир Зеленський під час виступу на засіданні у форматі "Рамштайн" заявив, що Україна робить… Читати більше
Армія російської федерації 9 січня завдала авіаудару по Херсону. Внаслідок ворожої атаки є влучання і… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський 9 січня прибув на військову базу Рамштайн у Німеччині, де візьме… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.